Elektriğe zam yok sözü

banner37

banner87
Elektriğe zam yok sözü
banner90
banner99

Bakan Taçoy, elektriğe yıl sonuna kadar zam yapmama hedefini hala taşıdıklarını ifade ederek, bu hedefi mutlaka tutturacaklarını söyledi

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Ekonomik hedeflerin planlandığı yönde seyrettiğini ifade eden Taçoy, ülkenin en büyük ithal kalemi olan akaryakıta en son zammın dörtlü koalisyon döneminde yapıldığını hatırlattı.
Bakan Taçoy, elektriğe yıl sonuna kadar zam yapmama hedefini hala taşıdıklarını ifade ederek, bu hedefi mutlaka tutturacaklarını söyledi.

KIB-TEK’in alacaklarının büyük kısmının belediyelerden olduğunu kaydeden Taçoy, alacaklarının tahsili için yapılandırma yoluna gidildiğini belirtti.

Taçoy, elektrik maliyetinde ucuzlama yaşandığını ifade ederek, “bir bakan olarak benim söylediklerimi kabul edip bir bütün halinde hareket edersek bunu 1 veya 2 sent daha ucuzlatma yoluna gidersek belki de yılbaşından sonra yapmamız gereken zammı da yapmayıp bir yıl daha zam yapmadan devam ederiz” dedi.

Elektrik maliyetlerinde düşüşler yaratarak vatandaşa yansıyacak zam yapmama politikasını devam ettirmeyi hedeflediklerini aktaran Hasan Taçoy, hayat pahalılığının düşmeye başlayacağı bir yılda bunun daha da hissedilir olacağını söyledi.

1996’dan bu yana KIB-TEK stratejik bir önemi olduğunu ve bu nedenle de özelleştirilmemesi gerektiğini söylediğini anımsatan Taçoy, kurumun hiçbir bacağının özelleştirilmeyeceğini yineledi.
Bakan Taçoy, geçmişte bazı sözleşme ve ihalelerde yanlışlıklar yapıldığına işaret ederek, bu yöndeki inceleme ve soruşturmaların devam ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75