Elektrik direği ortadan kırıldı

banner37

Pamuklu köyünde, beton dökme aracı, üç yol ortasında bulunan elektrik direğine çarptı.

Elektrik direği ortadan kırıldı
banner8

Ayşe BULUT

Pamuklu köyünde meydana gelen ilginç kazada, beton dökme aracının çarptığı elektrik direği ortadan kırıldı.

Dün öğle saatlerinde, üç yol ortasında bulunan elektrik direği, kaza kurbanı oldu.

Sipahi sakini 52 yaşındaki Aydın Kar yönetimindeki JP 344 plakalı beton dökme aracı, Pamuklu köyü içerisinde, Deniz Sokak ve Giresun Sokağın kesiştiği noktada, yol içerisinde bulunan elektrik direğine çarptı.

banner134
Çarpmanın etkisiyle elektrik direği kırılırken, kazada herhangi bir yaralanma olmaması, büyük bir şans olarak nitelendirildi.

Kaza sonrası köye bir süreliğine elektrik verilemedi. Olay yerine gelen Elektrik Dairesi ekipleri, kırılan direği yenisiyle değiştirdi; ardından Pamuklu’ya yeniden elektrik verildi.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlatırken, yol ortasındaki elektrik direğinin yerinin değiştirilmemesi tepkiye neden oldu.

Pamuklu Muhtarı Hasan Çelik, yol içinde bulunan direğin tehlike arz ettiğini belirterek, kırılan direğin daha geri alınmasını talep ettiğini ancak Elektrik Dairesi’nin bu iş için proje ve para istediğini ifade etti ve direği yine aynı yere koyduklarını söyledi.

Çelik, “Tehlike arz ettiğini belirttiğim halde direği yine aynı yere taktılar. Bu direğin yol içerisinden alınarak daha geri konmasını istiyoruz. Bunun için de yetkilileri göreve davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75