Elektrik iki can aldı

banner37

Gazimağusa Limanı’ndaki dalgakıranların yanında aylardır demirli olan Anakin isimli yük gemisinin güvertesinde dün suyla temizlik yapan Mısır ve Suriye uyruklu iki genç tayfa elektrik akımına kapıldı

Elektrik iki can aldı
banner90
banner99

BİRİ 23, DİĞERİ 26 YAŞINDA… Bakım amacıyla aylar önce Lübnan’dan gelerek Gazimağusa Limanı’ndaki dalgakıranların yanına demir atan Anakin isimli geminin güvertesinde temizlik yaparken elektrik akımına kapılan 23 yaşındaki Mısırlı Ahmed Mohamed Hassan Youssef ile 26 yaşındaki Suriyeli Hosin Alothman isimli tayfalar hayatını kaybetti. İki tayfa, tekneyle kıyıya çıkarıldı ancak sağlık görevlilerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

ARKADAŞLARI PERİŞAN OLDU… Elektrik akımına kapılan iki tayfayı kurtarabilmek için tekneyle Gazimağusa Limanı’na çıkaran arkadaşları, Youssef ve Alothman’ın öldüğünü bir türlü kabul etmek istemedi. Limana çağrılan sağlık görevlilerinin olay yerinde yaptıkları muayenenin ardından iki tayfanın cansız bedeni otopsi için Gazimağusa Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, tayfaları karaya çıkaran arkadaşları limanda kendilerini yerden yere attı.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Limanı’nın dalgakıranlarında aylardır demir atmış halde bekleyen bir gemide dün iki tayfa, güverte temizliği yaparken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

   Anakin isimli yük gemisinde, dün öğleden sonra meydana gelen bir kazada, biri Mısır diğeri Suriye uyruklu olan 23 ve 26 yaşlarındaki iki genç, feci şekilde yaşamını yitirdi.

   Aylar önce Lübnan’dan bakım için Gazimağusa Limanı’na gelen Anakin isimli yük gemisinin güvertesinde, dün saat 14.00 sıralarında suyla temizlik yapan 23 yaşındaki Mısır uyruklu Ahmed Mohamed Hassan Youssef ve 26 yaşındaki Suriye uyruklu Hosin Alothman isimli iki tayfa, suyun kaçak yapan elektrikle temas etmesi sonucu akıma kapıldı.

   Bir tekneyle kıyıya çıkarılan gençler, 112 Acil Servis’te görevli sağlık çalışanlarının tüm müdahalelerine karşın kurtarılamadı. Gençlerin cansız bedenleri, Gazimağusa Devlet Hastanesi morguna yerleştirildi.

   Anakin isimli yük gemisinin, bakım için, 6 ayı aşkın bir süre önce, Gazimağusa Limanı’na geldiği ve dalgakıranlarda demirli olduğu öğrenildi.

   Geminin güvertesinde temizlik yaparken elektrik akımına kapılan iki genci kurtarabilmek için tekneyle Gazimağusa Limanı’na çıkaran arkadaşları, Youssef ve Alothman’ın öldüğüne bir türlü inanmak istemedi. Tayfaları tekneyle kıyıya çıkaran arkadaşları, limanda ağıtlar yaktı, kendilerini yerden yere attı.

Polis, soruşturma başlattı

   Öte yandan, Polis Basın Subaylığı da olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

   “13.05.20 tarihinde, saat 14.00’te, Gazimağusa’da limanda açıkta demirli bulunan Anakin isimli yük gemisinde bulunan Mısır uyruklu Ahmed Mohamed Hassan Youssef (E-23) ve Suriye uyruklu Hosin Alothman (E-26) gemi güvertesinde su ile temizlik yaptıkları sırada gemide bulunan kaçak elektrik akımına kapılarak ağır şekilde yararlandı.

   Tekne ile limana çıkarılan şahıslar, sağlık görevlileri tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamlarını yitirdi.

   Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam etmektedir.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75