Elektrik telleri yangın çıkardı, direği arabanın üzerine düştü

banner37

Küçük Kaymaklı’daki özel bir park alanına girmeye çalışan TIR’ın çektiği dorse elektrik tellerine çarptı, bir evde yangın çıktı, bir araç hasar gördü

Elektrik telleri yangın çıkardı, direği arabanın üzerine düştü
banner99

OTOPARKA GİRERKEN, ORTALIĞI DAĞITTI… Müslüm Baykurt’un kullandığı TNC 474 plakalı TIR, öğle saatlerinde Rüstemağa Sokak’taki özel park yerine girerken çektiği dorse elektrik tellerine çarptı. Çarpma nedeniyle elektrik tellerini taşıyan direk devrilerek park yerindeki bir aracın üzerine düştü. Kopan elektrik telleri ise Bülent Yücener’in evinin çatısına düşerek yangına sebebiyet verdi. Yangın, tüm evi sarmadan kısa sürede söndürüldü.

Funda ÖZSAKINÇ

   Başkent Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde dün öğle saatlerinde hareketli anlar yaşandı.

banner134
   Şht. Ahmet Ruso Caddesi ile Rüstemağa Sokak’ın kesiştiği kavşak üzerinde bulunan özel bir otoparka girmek isteyen TIR’ın çektiği dorse, otoparkın üzerinden geçen elektrik tellerine çarparak kopardı. Olay anında devrilen elektrik direği park alanındaki bir minibüsün üzerine düşerek zarar verirken, kopan elektrik telleri de bir evin çatısının üzerine düşerek yangın çıkmasına neden oldu.

   İtfaiyenin hızlı müdahalesiyle yangın tüm evi sarmadan kontrol altına alınarak söndürüldü.

   Bölgede büyük korkuya yol açan olay, Müslüm Baykurt’un yönetimindeki TNC 474 plakalı TIR ile, Rüstemağa Sokak üzerinde bulunan özel bir park alanına girmek istemesiyle meydana geldi.

   Otoparka girmeye çalışan TIR’ın çektiği dorse, elektrik tellerine çarparak kopmasına neden olurken, telleri taşıyan elektrik direği de devrildi.

   Kopan elektrik telleri Bülent Yücener’e ait evin çatısına düşerek kiremitleri kırıp, suntaların tutuşmasına yol açarken, devrilen elektrik direği ise Akrep Motors isimli galeriye ait minibüsün üzerine düştü.

   Olayın hemen akabinde bölgeye ulaşan KIB-TEK yetkilileri elektrik akımını keserken, itfaiye de evin çatısını tutuşturan alevleri kontrol altına alarak söndürdü.

   Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75