banner6

Elektrikte bir öyle bir böyle

banner37

Elektrikte bir öyle bir böyle
banner151 banner143

   Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), bayramın son günü halka kötü bir sürpriz yaptı.

   KIB-TEK tarafından dün öğleden sonra yapılan açıklamada, “üretim yetersizliği” nedeniyle ülke genelinde 2’şer saatlik elektrik kesintileri yapılacağı duyuruldu, akşam saatlerinde ise ilk açıklamanın yanlış bilgiden kaynaklandığı belirtilerek, “arıza dışında kesinti olmayacak” denildi.

   KIB-TEK tarafından dün öğleden sonra yapılan açıklamada “Değerli tüketicilerimiz, 12.07.2022 tarihinde, KKTC genelinde üretim yetersizliğinden kaynaklı olarak 2’şer saatlik dönüşümlü kesintiler yapılmaya başlanmıştır” ifadeleri kullanıldı ancak bu yetersizliğin nereden kaynaklandığını açıklamadı.

   Elektriği kesinlen vatandaşlar ise sosyal medyada “Bu kesintiler yine neden başladı?”, “Yazın göbeğinde yine elektriksiz ve karanlıkta kaldık”, “Hani elektrik sorunu çözülmüştü” şeklinde tepki gösterdi.

“Yanlış bilgilendirme oldu”

   Halk “kesintiler geri döndü” paniği yaşarken, KIB-TEK akşam saatlerinde yeni bir duyuru yaptı ve ilk açıklamanın “yanlış bilgiden dolayı” yapıldığını, arızalar dışında herhangi bir kesintinin olmayacağını, ülkede yeterli yakıtın olduğu ifade edildi.

   KIB-TEK’in ikinci açıklaması şöyle:

   “Bugün (dün) akşam saatlerinde yanlış bilgi neticesinde servis edilen ve sosyal medya ile bazı basın yayın organlarında yeniden elektrik kesintilerine gidileceği haberleri yayınlanmıştır.

   Yukarıda da belirttiğimiz üzere tamamen yanlış bilgilendirme sonucu bir haber yayınlanmıştır.

   Santrallerimizde yeterli yakıt stokumuzun bulunduğunu ve olası bölgesel arızalar dışında herhangi bir kesintinin söz konusu olmadığını belirtmek isteriz.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104