banner6

Elektronik nargileler bulunamadı

banner37

Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan aracıyla 360 bin TL değerinde gümrüksüz elektronik nargile geçirdiği iddia edilen A.T., 7 bin TL nakdi teminata bağlandı

Elektronik nargileler bulunamadı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’nda polisinin ‘dur’ ihtarına uymayıp, aracının bagajında 360 bin TL değerindeki gümrüksüz elektronik nargile ile işlem yaptırmadan KKTC’ye geçtiği iddia edilen A.T., ileride yargılanmak üzere, 7 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Polis, aleyhindeki suçlamaları reddeden A.T.’nin tasarrufundaki elektronik nargileleri halen arıyor.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meselenin tahkikat memuru olan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru İnanç Dünkü’yü tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis İnanç Dünkü, zanlının, 3 Mart’ta, Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’nda, saat 17.30’da, işlenen “Gümrüksüz mal ithali ve tasarrufu” ile “Görevli gümrük memurunun dur emrine riayetsizlik” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   İnanç Dünkü, alınan bir bilgi doğrultusunda, konu tarih ve saatte Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’na gidildiğini ve zanlının tasarrufundaki LH 338 plakalı aracıyla polisin dur ihtarına uymayıp KKTC’ye gerekli işlemleri yaptırmadan giriş yaptığını anlattı.

   Tanık polis, suç anının kamera kayıtlarına da yansıdığını ifade ederek, zanlıya ait aracın bagajında 360 bin TL değerinde 4 koli içerisinde, ağızları açık turuncu ve yeşil renkte elektronik nargile paketleri bulunduğunu ileri sürdü.

   Polis, zanlının KKTC’ye geçtikten sonra, konu elektronik nargileleri henüz tespit edemediği bir noktaya bıraktığını anlattı ve yürüttüğü tahkikatına etki etme olasılığı bulunmayan KKTC vatandaşı zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun ciddiyetine dikkat çektikten sonra zanlıyı KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

   Yargıç, 7 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlı lehine ayrıca, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi. Şartları yerine getiren zanlı serbest kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104