Eli bile titremedi!

banner37

Tanık kürsüsüne çıkan Mustafa Gökhan Güneş, arkadaşı Özgür Okumuş’un bıçağı Burcu Okumuş’a sapladığı anı anlattı

Eli bile titremedi!
banner87

Sedef BOŞNAK

Kendisini aldattığı düşüncesiyle, Yemen Kahvesi’ne kahvaltıya çağırdığı üniversite öğrencisi eşi Burcu Okumuş’u, bıçaklayarak öldürdükten sonra, aynı bıçakla kendi canına da kıymak isteyen Ardahanlı Özgür Okumuş ile ilgili cinayet duruşması devam ediyor.

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü celsesinde, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz, sanık ve sanık avukatı İbrahim Demirtaş hazır bulundu.

Savcı Mustafa İldeniz, dünkü celsede 2 tanık dinletti. Tanıklardan, cinayetin görgü tanığı, sanığın arkadaşı Mustafa Gökhan Güneş, Özgür Okumuş’un eşine bıçağı sapladığı anı anlattı ve “Eli bile titremedi! Tereddütsüz bıçakladı” dedi.

Olayın yaşandığı gün saat 08.00’de işyerine gittiğini kaydeden Mustafa Gökhan Güneş, sanığı elinde poşetle marketten çıkarken gördüğünü ve Facebook paylaşımlarını gören sanığın üzgün olduğunu düşündüğünden hatırını sormak için evine uğradığını dile getirdi.

Mustafa Gürkan Güneş, sevip saydığı sanığa “Neden içiyorsun abi?” diye soru sorduğunu, sanığın da “Keyfimden. Yengen Haziran’da mezun olacak. Ben bu şehirden kurtulacam” diye yanıt verip, kendisinden eşi ve kendisi için kahvaltı söylemesini istediğini anlattı.

Hatta sanığın, “Ayağımıza giyecek çorabımız yok, zengin kahvaltı da istiyoruz” deyip gülümsediğini, bunun üzerine kendisinin de gülerek, evden ayrılıp işyerine döndüğünü belirtti ve devam etti:

“Burcu Okumuş geldi. Ve 6 numaralı masaya oturdu. Ben pencereden, sanığın kaldığı evin balkonuna doğru ‘Yengem geldi’ diye seslendim. Sanık, ‘Geliyorum’ diye yanıt verdi. Ben çalışıyordum. Daha sonra geldiğini gördüm. Daha sonra bağırma sesleri duydum, dönüp baktım. Yapma demeye kalmadan, Burcu’yu yerde gördüm. Sanığın bir elinde bıçak vardı. Burcu’ya iki eliyle de vuruyordu. Arkasından beline sarıldım. ‘Sizi de bıçaklarım’ dedi. Bu sırada Burcu elinden kurtuldu. İçerideki iki masanın üzerine basıp, atladı ve dışarıya koştu. Sanık onu elindeki yeşil saplı bıçakla takip etti. Biz de gittik. Bu kez Fırat engel olmak istedi. ‘Gidin lan’ diyerek Fırat’a bıçak salladı. Burcu’yu otobüs durağının köşesinde kıstırdı. Bıçağı Burcu’ya defalarca sapladı. Burcu kan içinde yere yığıldı. Bir araçla hastaneye gönderdiler. Her şey 1 dakikada olup bitti.”

Burcu’nun yardım çığlıklarının halen kulaklarında çınladığını anlatan ve zaman zaman gözyaşı döken tanık Mustafa Göhkan Güneş, “Kızın sesi hâlâ kulaklarımda. Özgür dur! Özgür yapma! diye yalvarıyordu” dedi.

Gökhan Güneş, engel olmak için birçok kişinin Özgür Okumuş’un peşinden koşmasına karşın, sanığın cinayeti işlerken soğukkanlı olduğunu da sözlerine ekledi.

“Mutfağa sipariş için girdi”

Özgür Okumuş’u savunan avukat İbrahim Demirtaş, tanığı, istintak etti ve tanığa yalan söylediği iddiasında bulundu.

Demirtaş, ayrıca, kamera görüntülerini izleterek sorguladığı tanığa, müvekkilinin mutfağa kahvaltı siparişi vermek için girdiği iddiasını koyup, “Sanık, bıçağı servanttan aldı” dedi.

Bu iddiaya karşın tanık, işten duran sanığın mutfağa giremeyeceğini, et bıçağının mutfakta muhafaza edildiğini, kendisinin konu bıçağı servantta hiç görmediğini, kamera kayıtlarından mutfağa girdiğini gördüğü sanığın ise mutfaktan çıkarken belini düzelttiğini gördüğünü dile getirdi.

Mahkeme, duruşmayı, 25 Mayıs 2018’e  kaldığı yerden devam edilmek üzere erteledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER