banner6

Elinde tuttuğu uyuşturucu poşetiyle yakalandı

banner37

Elinde tuttuğu uyuşturucu poşetiyle yakalandı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, alınan ihbar üzerine evine baskın düzenlediği Ö.D.’yi elinde tuttuğu uyuşturucu poşetiyle suçüstü yakalandı. Benzer suçtan birçok sabıkası bulunan ve elinde tuttuğu poşette 5 gram sentetik cannabinoid ile yakalanan Ö.D. dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 2 gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı İlhan Damdelen’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Özdesoy, aldığı bir bilgi ışığında zanlıyı 19 Nisan’da, Sakarya Bölgesi’neki evinin avlusunda, sağ elindeki yeşil renk naylon poşet içerisindeki beyaz kağıda sarılı 5 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle suçüstü tespit ettiğini söyledi.

   Özdesoy, zanlıyı derdest emri gereği makul güç kullanarak tutuklandığını belirttikten sonra, yaptığı ileri soruşturmada, konu maddenin kimden temin edildiğini öğrendiğini ve bahse konu şahsı aradığını anlattı.

   Tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve polisin ciddi suçla ilgili tahkikatını tamamlayabilmesi için süreye ihtiyaç duyduğuna bulgu yaptı.

   Yargıç Mine Gündüz Serden, poliste 2 gün tutuklu kalmasına emir verdiği zanlının, talep doğrultusunda tam teşekküllü bir devlet hastanesinde doktor kontrolünden geçirilmesi yönünde de direktifte bulundu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110