Elinde valiziyle sokakta kaldı

banner37

Ersin Çağlayan, uzayan tedavisi nedeniyle Türkiye’den geç döndüğü için Lapta Huzurevi’nden atıldığını iddia ederken Sosyal Hizmetler Dairesi, ‘geçici’ olarak huzurevine alınan Çağlayan’ın sürekli kural ihlali yaptığını belirtti

Elinde valiziyle sokakta kaldı
banner90
banner8

Seren KUSETOĞULLARI

Ersin Çağlayan, 3 Haziran 2018 tarihinde tedavi amaçlı gittiği İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’nde 30 gün süren tedavisinin ardından kaldığı Lapta Huzurevi’ne döndüğünde, yetkililer tarafından eline valizi verilerek içeri alınmadığını iddia ederken, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, Ersin Çağlayan’ın yaşı tutmamasına rağmen tolerans gösterilerek alındığı huzurevinde sürekli kural ihlali yaptığını ve izinsiz olarak huzurevinden ayrıldığını söyledi. Başkurt, Ersin Çağlayan’ın huzurevine alınmadığını doğrulayarak “tüzük ne ise o uygulandı” dedi.

Lefkoşa Otobüs Terminali’nde bankların üzerinde yatıp kalkmaya başladığını anlatarak KIBRIS’a konuşan Ersin Çağlayan, Lapta Huzurevi yetkililerinin kendisine “sen buraya uyum sağlamıyorsun, izinsiz giriş ve çıkış yapıyorsun” dediğini söyledi.

Tedavi olmak için Türkiye’ye gittiğini ve 30 gün sonra döndüğünde kapıdaki görevlinin eşyalarının toplandığı valizi eline vererek içeri almadığını iddia eden Çağlayan, Lapta Huzurevi’ne yeniden alınmak için elindeki belgeleri yetkililere gösterdiğini ancak cevap olarak “istediğin yere götürebilirsin” sözlerini işittiğini anlattı.

banner134
Huzurevine alınmadığı için sokakta kaldığını söyleyen Çağlayan, kalp rahatsızlığı olduğunu ve kullanması gereken ilaçlarının olduğunu dile getirerek, “ben sokakta aç ve susuz nasıl yaşayacağım?” diye sordu.

Başkurt: Tüzük ne ise o uygulandı

Soysal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ise, iddialara karşılık vererek konunun böyle olmadığını, Ersin Çağlayan’ın kuralları ihlal ettiğini, huzurevinden haber vermeden sürekli ayrıldığını söyledi.

Başkurt, kendilerine gelen ihbar üzerine ekonomik sıkıntısı olduğunu öğrendikleri Çağlayan’ın yaşının tutmamasına rağmen tolerans gösterilerek huzur evine alındığını, ancak kendisinin kuralları ihlal ederek izinsiz dışarı çıktığını ifade etti.

Başkurt, Ersin Çağlayan’ın huzurevine geçici olarak alındığını ve kuralları ihlal etmesi sebebiyle çıkarıldığını ve her şeyin yasalara uygun işlendiğini belirterek “tüzük ne ise o uygulandı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 08:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75