Ellerine ne geçirdilerse birbirlerine vurdular

banner37

Gazimağusa’da Barış Motors’ta önceki gün meydana gelen büyük kavgayla ilgili tutuklanan 9 kişi dün mahkemeye çıkarıldı, aleyhlerine 3 gün tutukluluk emri alındı

Ellerine ne geçirdilerse birbirlerine vurdular
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da önceki gün Barış Motors’da iki grup arasında meydana gelen büyük kavgayla ilgili tutuklanan 9 kişi dün sabah mahkemeye çıkarıldı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Ali Ocak (E-26), Ömer Ocak (E-26), Barış Yuca (E-33), Zafer Yuca (E-36), Gültekin Tüğür (E-23), Aytekin Tüğür (E-23), Recep Sağlamoğlu (E-20), İbrahim Baskın (E-21) ve İbrahim Özdemir aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Mahkemede, Ali Ocak ve Ömer Ocak’a gösterilen demir kesme makası, su borusu, tahta saplı çekiç ve egzoz borusunun emare aldığını ifade eden polis, birçok tanık ifadesine başvurup, kamera kayıtlarını inceleyeceğini beyan etti.

Kavga sırasında gözü morarıp, dişi kırılan Zafer Yuca’nın parmağının da kırık olduğu belirtilirken, galeri içerisinde bulunan bir aracın ön camını tekmeyle kırarak kasti hasara uğratan Ali Ocak’ın da ayağından yara aldığı gözlemlendi.

 

Sözlü tartışma kavgaya döndü

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Gökhan Kol, zanlıların Gazimağusa’da, “vahim zarar”, “kavga”, “tecavüzkar alet taşıma” ve  “rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gökhan Kol, Ali Ocak ve Ömer Ocak’ın bir taraf, Barış Yuca, Zafer Yuca, Gültekin Tüğür, Aytekin Tüğür, Recep Sağlamoğlu, İbrahim Baskın ve İbrahim Özdemir’in diğer taraf olup kavgada yer aldıklarını anlattı.

21 Haziran 2018’de, saat 11.30’da, trafikte kullanımlarındaki araçlarıyla aynı istikamette seyreden Ömer Ocak ve Zafer Yuca’nın, arasında trafik konusunda sözlü tartışma yaşandığını ifade eden tanık polis, her iki zanlının tartışmanın akabinde, araçlarıyla Barış Yuca’ya ait Barış Motors’a gittiğini söyledi.

banner134
Ömer Ocak ve Zafer Yuca arasında başlayan sözlü tartışmanın burada da devam ettiğini ifade eden Gökhan Kol, adı edilenlerin oto galeri içerisinde, birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurmak suretiyle kavga ettiklerini anlattı.

 

“Araç camını tekmeyle kırdı”

Kavga esnasında olay mahalline gelen Barış Yuca ile konu işyerinde çalışan Gültekin Tüğür, Aytekin Tüğür, Recep Sağlamoğlu ve İbrahim Baskın’ın da kavgaya karıştığını anlatan tanık polis, bu kişilerin de elleri ve ayaklarıyla Ömer Ocak’a vurduğunu söyledi.

O esnada Ömer Ocak’ın ikizi olan Ali Ocak’ın da olay mahalline geldiğini anlatan tanık polis, Ali Ocak’ın galeride satışa sunulan park halindeki plakasız Wolsvagen Golf marka aracın üzerine çıkıp, konu aracın ön camına ayağıyla tekme atarak, camı kırdığını belirtti.

Galerideki aracı kasten hasara uğratan Ali Ocak’ın ayrıca, Ömer Ocak’a taraf olarak diğer zanlılara da elleri ve ayaklarıyla vurduğunu belirten tanık polis, kavga sırasında olay yerine gelen İbrahim Özdemir’in de Ali Ocak ve Ömer Ocak’a karşı kavgada yer aldığını ifade etti.

Kavga sırasında İbrahim Özdemir’in galeride bulduğu egzoz borusunu eline alarak göstermek suretiyle taşıdığını anlatan tanık polis, Gültekin Tüğür, Aytekin Tüğür ve İbrahim Baskın’ın da etrafta buldukları demir kesme makası, su borusu ve tahta saplı çekici ellerine alarak diğer tarafa sallamak suretiyle konu tecavüzkâr aletleri taşıdıklarını dile getirdi.

Zanlı Zafer Yuca’nın kavga sırasında, sol serçe parmağı ve arka dişinin kırıldığını belirten tanık polis, olayda Ali Ocak ve Ömer Ocak’a gösterilen demir kesme makası, su borusu, tahta saplı çekiç ve egzoz borusunun emare alındığını anlattı.

 

“Kamera kayıtları incelenip, ifadeler alınacak”

Ömer Ocak, Zafer Yuca, Barış Yuca ve Gültekin Tüğür’ün itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiklerini anlatan tanık polis, meseleyle ilgili henüz yeni başlattığı soruşturmasını titiz bir şekilde yürütebilmek için mahkemeden süre istedi.

Tanık polis, olay mahalli ve yakınındaki iki işyerinden temin edeceği kamera kayıtlarını inceleyeceğini belirterek, olayın gerçekleştiği sırada olay mahallinde bulunduğunu tespit ettiği çok sayıda kişiden ifade temin edeceğini dile getirdi.

Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları, serbest kalmaları halinde tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75