banner6

Elmas Tokay, TDP'den aday adayı

banner37

TDP’nin aday adayları arasında bir de gazeteci var

Elmas Tokay, TDP'den aday adayı
banner151

KIBRIS Gazetesi muhabiri, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve Dış İlişkiler Sekreteri görevini yürüten genç gazeteci Elmas Tokay; Toplumcu Demokrasi Partisi’nden (TDP) Girne aday adayı oldu.

Ülkemizin tanınmış gazetecilerinden olan ve yaptığı çalışmalarla başarılı işlere imza atan Elmas Tokay, “daha demokratik bir ülke” ve “toplumu daha ileriye götürebilecek” bir oluşum için böyle bir karar aldığını söyledi.

Elmas Tokay kimdir?

10 Temmuz 1980 tarihinde Lefkoşa’da doğdu. Yüksek öğrenimini Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki Kinshasa Üniversitesi’nde tamamladı. İletişim sanatları üzerine eğitim aldı. Fransa’da ve Belçika’da, iletişim sanatlarıyla ilgili çeşitli kurslara katıldı. 2006 yılında çalışma hayatına başladığı KIBRIS Gazetesi’nde halen muhabir olarak görev yapmaktadır.

Küçük yaştan beri Kıbrıs Folkloru ve gelenekleriyle ilgili kendini geliştirmiş, bu alanda çalışan birçok dernekte aktif rol alan Tokay, şu anda Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu’nun basın danışmanlığını yürütmektedir.

Elmas Tokay, bir dönem KIBRIS TV’de yer alan ve ülkemizdeki köyleri gezerek, Kıbrıs kültürünü yansıtan “Benim Adım Kıbrıs” programını hazırlayıp sunuculuğunu da yapmıştır.

Şu anda Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve Dış İlişkiler Sekreteri görevini de yürütmekte olan Tokay, Rum gazetecilerle birçok ortak etkinlikte görev aldı. Elmas Tokay bir çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 08:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110