banner6

Emanet parayla borçlarını ödedi

banner37

Arkadaşının Filipinler’e göndermesi amacıyla kendisine verdiği 750 Euro’yu tasarrufuna geçirerek bu parayla borçlarını ödeyen zanlı J.J.’nin aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı

Emanet parayla borçlarını ödedi
banner8

Ahmet UÇAR

“PARAYI VERİRSEM SERBEST KALIR MIYIM”… Arkadaşının Filipinler’e göndermesi için verdiği 750 Euro’yu zimmetine geçirmekle suçlanan J.J.’yi mahkemeye çıkaran polis, zanlının bu parayı nerelerde harcadığının araştırılacağını dile getirirken; mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak, “Bu parayı verirsem beni serbest bırakır mısınız” diye sordu. Mahkeme, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Lefkoşa’da arkadaşının Filipinler’e göndermesi amacıyla kendisine verdiği 750 Euro’yu tasarrufuna geçirerek bu parayla borçlarını ödeyen zanlı J.J., tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı ve hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlının bu parayı nerelerde harcadığının araştırılacağını dile getirirken; mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak, “Bu parayı verirsem beni serbest bırakır mısınız” diye sordu.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Özgür Sunalp, zanlı J.J.’nin “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

banner134

Sunalp, zanlının 11 Temmuz 2021 tarihinde, saat 19.30 raddelerinde Lefkoşa’da arkadaşının Filipinler’e göndermesi için kendisine verdiği 750 Euro’yu tasarrufuna geçirdiğini belirterek, zanlının bu parayı söz konusu yerlere göndermediğini ve başkalarına olan borçlarını ödemek için kullanarak sirkat ettiğini vurguladı.

Zanlının 6 Ağustos günü derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Sunalp, soruşturmanın yeni başladığını ve bu paranın nerelerde harcandığının araştırılacağını ifade etti.

Sunalp, zanlı hakkında başka şikayetlerin söz konusu olabileceğini ve alınması gereken başka ifadelerin de bulunduğunu söyleyerek, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak tutukluluk emrine itiraz etmezken, “Bu parayı verirsem beni serbest bırakır mısınız” diye sordu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88