‘Emanete hıyanetten’ tutuklandı ‘kaçak’ olduğu da ortaya çıktı

banner37

Arkadaşının Filipinler’e göndermesi için kendisine verdiği 750 Euro’yu tasarrufuna geçirerek bu parayla borçlarını ödeyen zanlı J.J.’nin kaçak olduğu belirlendi

‘Emanete hıyanetten’ tutuklandı ‘kaçak’ olduğu da ortaya çıktı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da arkadaşının Filipinler’e göndermesi amacıyla kendisine verdiği 750 Euro’yu tasarrufuna geçirerek bu parayla borçlarını ödeyen zanlı J.J.’nin bir yıldır kaçak olduğu belirlendi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Özgür Sunalp, zanlı J.J.’nin “Emanetçi tarafından sirkat”  ve “KKTC’de ikamet izinsiz” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Sunalp, zanlının 11 Temmuz 2021 tarihinde, saat 19.30 raddelerinde Lefkoşa’da arkadaşının Filipinler’e göndermesi için kendisine verdiği 750 Euro’yu tasarrufuna geçirdiğini belirterek, zanlının bu parayı söz konusu yerlere göndermediğini ve başkalarına olan borçlarını ödemek için kullanarak sirkat ettiğini vurguladı.

Zanlının 6 Ağustos günü derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Sunalp, soruşturma kapsamında zanlının 31 Ekim 2020 tarihinden bugüne kaçak olduğunu mahkemeye aktardı.

Sunalp, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

banner134

Yargıç Hazal Hacımullla, zanlının 10 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75