Emareler balistiğe gitti

banner37

Tasarrufunda 7.65 milimetre çapında kanunsuz ateşli silah, 70 mermi, 7 adet 12’lik canlı av tüfeği fişengi bulunduran Ferit Esat, mahkemeye çıkarılarak aleyhine 1 gün tutukluluk emri temin edildi

Emareler balistiğe gitti
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, tasarrufunda 7.65 milimetre çapında kanunsuz ateşli silah, 70 mermi, 7 adet 12’lik canlı av tüfeği fişengi bulunduran Ferit Esat’ı tutuklayarak mahkemeye çıkarttı.

“Kanunsuz ateşli silah” ve “Patlayıcı madde tasarrufu” suçlarından tutuklanan Ferit Esat, dün yargıç huzuruna çıkartılarak aleyhine 1 gün tutukluluk emri temin edildi.

banner134
İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru İbrahim Çangaroğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, zanlının, önceki gün 18.45-19.30 saatleri arasında ikametgahında arama yaptığını ve zanlıya ait yatak odasındaki yatak altında, siyah çanta içerisinde 7.65 milimetre çapında kanunsuz ateşli silah, 70 mermi ve 6 adet 12’lik canlı av tüfeği fişengi bularak emare aldığını söyledi.

İbrahim Çangaroğlu, zanlının aracında yaptığı aramada ise bagaj bölümünde 1 adet 12’lik canlı av tüfeği fişengi bulduğunu kaydetti ve konu emarelerin balistik muayenesini yaptıracağını anlattı.

Tutukladığı zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını henüz tamamlamadığını kaydeden tanık polis, tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren yargıç, bir suç işlendiğine ve zanlının konu suçu işlediğine dair makul şüphesi olduğuna bulgu yaptı ve tahkikatın selameti için zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75