Emareler hurdacıda bulundu

banner37

Lefkoşa’da, kiracısı olduğu evdeki eşyaları hurdacıya satmaktan tutuklanan zanlı Süleyman Aslan, teminatla serbest bırakıldı

banner87
Emareler hurdacıda bulundu
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da, kiracısı olduğu evdeki eşyaları hurdacıya satmaktan tutuklanan zanlı Süleyman Aslan, teminatla serbest bırakıldı. Çalınan hurdalar da hurdacıda bulundu.

   “Hırsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Süleyman Aslan, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fırat Kızıltunçlar, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Soner Şaban’ı tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, 24 Ağustos’ta, saat 16.00’da, karakola gelen İskele'de sakin Ata Tepe’nin yaptığı şikayette, kendisine ait Şafak Sokak no:4 Çağlayan Lefkoşa adresindeki ikametgahın ön bahçesi içerisinde bulunan kapatmış olduğu fabrikasında kullandığı 1 adet Niplin Pres makinesi, 1 adet ağaç sıvama ve tornolama makinesi, 1 adet Kenet pres makinesi, 2 adet J.A.V tipi filtre sarma makinesi, 1 adet sanayi tipi punto kaynak makinesi, 21 adet 200 litrelik variller içerisinde bulunan 250 kiloluk macun kıvamındaki P.V.C hammaddesinin demirden mamul çeşitli kalıp ve tezgahlar ile 1 varil dop yağını, 10 Mart 2019 ve 2 Ağustos tarihleri ile 11.30-12. 00 saatleri arasında, Lefkoşa'da sakin Süleyman Aslan tarafından sirkat edildiğini bildirdiğini anımsattı.

   Polis memuru Soner Şaban, mesele ile ilgili olarak Lefkoşa'da sakin Süleyman Aslan’ın Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri ile tutuklandığını belirtti.

   Şaban, zanlı Süleyman Aslan’ın gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ve konu malların bir hurdacıya satıldığını itiraf ettiğini belirtti.

   Polis memuru Şaban, mesele ile ilgili olarak tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75