banner6

Emareler incelemede, rapor bekleniyor

banner37

Gazimağusa’nın Derinya Bölgesi’nde, kaldığı evde 40 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu bulunan 25 yaşındaki H.T.’nin tutukluluğu 4 gün daha uzatıldı

Emareler incelemede, rapor bekleniyor
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa’nın Derinya Bölgesi’nde, kaldığı evin tuvalet penceresinin dış kısmında, jöle kabı içerisindeki 2 ayrı naylon poşette, 40 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan 25 yaşındaki H.T. aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.


Uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan tutuklanan H.T., dün, ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden huzuruna çıkartıldı ve aleyhine, tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.


Emare zapt ettiği maddeleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderen polis, uzman raporuna göre tahkikatına yön verecek.

Satıcı bulunmadı


PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli memuru Kemal Onbaşı, mahkemeye, meseleyle ilgili olguları özetledi ve süre istedi.


Tanık polis Kemal Onbaşı, 4 Mart 2022’de aldığı ihbar doğrultusunda, zanlının kaldığı Gazimağusa’nın Derinya Bölgesi’ndeki Sakarya Sokak üzerindeki 12 numaralı evde, emir gereği 21.00-21.30 saatleri arasında gerçekleştirdiği aramada, tuvalet penceresinin dış kısmında, jöle kabı içerisindeki naylon poşette 35 gram, aynı kap içerisindeki plastik kutuda, naylon poşette ise 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini hatırlattı.


Zanlının, itiraf nitelikli gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini kaydeden tanık polis, konu maddeleri Josef adında bir kişiden 2 bin TL karşılığında satın alıp, bir kısmını içtiğini belirttiğini kaydetti.


Tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için pazartesi günü Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirterek, gelecek uzman raporuna göre tahkikatına yön vereceğini belirtti ve mahkemeden ek süre istedi.


Zanlıyı savunan avukat, mahkemeden, müvekkilinin sağlık sorunları bulunduğunu belirterek, doktor kontrolü talep etti.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, talebi uygun buldu ve zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


Yargıç ayrıca, zanlının tam teşekküllü bir devlet hastanesinde doktor kontrolünden geçirilmesine ve hazırlanacak raporun mahkeme dosyasına eklenmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110