banner6

Emareler incelenecek

banner37

Narkotik polisinin Gazimağusa’daki iki eve düzenlediği operasyonda ele geçirdiği 3 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle ilgili Nijeryalı üç üniversite öğrencisi tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Emareler incelenecek
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, Gazimağusa’daki iki eve düzenlediği operasyonda, 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı madde ile içerisinde hintkeneviri olan içime hazır sarma sigarayı buldu ve üniversite öğrencisi üç genci tutukladı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Nijerya uyruklu Abdulhamid Lokogoma Abdul, Kanu Odee Ojong ve Fasial İsmail Aminu isimli üniversiteli gençler, dün mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı birer gün tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, Gazimağusa'da aldığı bir bilgi ışığında, önceki gün, zanlı Abdulhamid Lokogoma Abdul’ın ikamet ettiği Bayram Apartmanı’nda, mahkeme emriyle arama yaptığını ve arama sonucu, lacivert deri para cüzdanı içerisinde, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan içime hazır sarma sigara bulduğunu anlattı.

Hüseyin Özdesoy, Abdul’un, konu maddeyi, aynı gün, Kanu Odee Ojong’nden aldığını öğrenmesi üzerine, Ojong’un kaldığı daireye, Fasial İsmail Aminu’nun bulunduğu sırada giderek arama yaptığını söyledi.

Özdesoy, konu evde, Kanu Odee Ojong ve Fasial İsmail Aminu’nun kullandığı ortak dolap içerisinde, sigara paketi içerisinde 3 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak zapt ettiğini belirtti.

Kanu Odee Ojong’u eve geldiği sırada tespit edip tutukladığını dile getirdikten sonra, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğine değindi ve bu ifadeyi teyit ve tekzip edeceğini belirtti.

Hüseyin Özdesoy, henüz yeni başlayan tahkikatını tamamlayabilmek ve emare zapt ettiği maddeleri incelenmeleri için laboratuara göndermek için mahkemeden zanlılar aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Savcı Hasan Boşnak, tutukluluk süresini birer günle sınırladı.

Ojong’un haberi yok iddiası

Zanlıları savunan Avukat Ramadan Sanıvar, tahkikatın selameti için tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak Kanu Odee Ojong’nun kimseye uyuşturucu madde vermediği gibi konu maddeden de haberdar olmadığını ileri sürdü.

Bunun üzerine tanık polis, konu maddenin, ortak kullanılan dolapta bulunduğu yanıtını verdi.

Tahkikata etki edebilirler

Yargıç Gökan Asafoğulları, suçların açığa çıkarılmasının kamu menfaati yararına olduğunu belirterek, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların birer gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 09:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104