banner6

Emareler inceleniyor

banner37

Emareler inceleniyor
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Mağusa’da düzenlediği uyuşturucu operasyonunda tutuklanan M.A.M.’nin ardından, meseleyle bağlantısı tespit edilen ve tasarrufundaki birer gramlık satışa hazır paketlenmiş haldeki 8 gram Hintkeneviri türü uyuşturucuyla yakalanan F.A.F. isimli kişinin tutukluluk süresi uzatıldı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık tanık olarak polis memuru İbrahim Toz’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Toz, zanlının uyuşturucu satışı yaptığına dair alınan bilgi üzerine, 31.03.2022 tarihinde 15.00-15.30 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından zanlının Küçük Kaymaklı-Lefkoşa adresindeki ikametgahında mahkeme emri ile yapılan aramada, 8 paket halinde satışa hazır yaklaşık 8 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu ve zanlının tutuklandığını kaydetti.

   Polis memuru İbrahim Toz, akabinde zanlı 1’den yapılan soruşturmalarda tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeleri, Mağusa’da uyuşturucu suçundan tutuklu bulunan zanlı M.A.M.’den (E-21) 200 Amerikan Doları karşılığında 10 gram olarak aldığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Tahkikatın devam ettiğini, maddelerin analiz sonuçlarının beklendiğini kaydeden Toz, zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110