banner6

Emarelerin bir kısmı evinde bulundu

banner37

Erülkü Süpermarket’ten 4 bin 569 TL değerindeki muhtelif ürünleri beraberinde bulunan siyah renk spor çanta içerisine koyarak, sirkat ettiği ileri sürülen  zanlı Cansu Aktürk mahkemeye çıkarılarak, teminatla serbest bırakıldı

Emarelerin bir kısmı evinde bulundu
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL ÇALUDA - ÖZEL HABER

   Demirhan'da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket içerisinden konfeksiyon ve kozmetik reyonunda bulunan toplam değerleri 4 bin 569,49 TL olan muhtelif ürünleri beraberinde bulunan siyah renk spor çanta içerisine koyarak, sirkat ettiği ileri sürülen  zanlı Cansu Aktürk (K-22) teminat duruşmasına çıkarıldı. 
   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Müge Okut, tanık olarak polis memuru Mehmet Pınardan’ı dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Pınardan, 22.05.2023 tarihinde saat 16.30 raddelerinde Lefkoşa Demirhan'da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket içerisinden Lefkoşa'da sakin Cansu Aktürk’ün konfeksiyon ve kozmetik reyonunda bulunan toplam değerleri 4.569,49 TL olan muhtelif ürünleri beraberinde bulunan siyah renk spor çanta içerisine koyarak kasadan herhangi bir ödeme yapmaksızın market dışına çıkarak sirkat ettiğini belirtti. 
   Mehmet Pınardan, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve evinde yapılan aramada ürünlerin  bir kısmının bulunarak, emare olarak alındığını kaydetti. 
   Pınardan, zanlının aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 4 bin TL nakdi teminat, bir kefilin 75 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2023, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104