Emarelerin neredeyse tamamı bulundu

banner37

İki ambardan inşaat malzemeleri, 5 akü, 400 litre mazot ve jeneratör çalmakla suçlanan zanlılar Celal Margilili ve Veli Tokdemir’in aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Emarelerin neredeyse tamamı bulundu

Emine UYSAL ÇALUDA

Kanlıköy’de iki ambara girip, birçok inşaat malzemesinin yanı sıra, 5 akü, 400 litre mazot ve jeneratör çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Celal Margilili ile Veli Tokdemir isimli iki zanlı teminatla serbest bırakıldı.

“Ambar açma” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Celal Margilili ve Veli Tokdemir, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, zanlıların, 7-8 Aralık 2018 tarihleri 16.00-07.00 saatleri arasında Kanlıköy’de Mustafa Hacı Ali İnşaat Şirketi’ne ait olan ve Mustafa Ar’ın sorumluluğunda olan Gönyeli Yaşam Sitesi inşaat şantiyesi içerisindeki ambar kapısını hasar yapmaksızın açarak içeri girdiğini anımsattı.

Polis memuru Aygün Karagil, zanlıların ambardan Makita marka elektrikli büyük kırıcı, Bosh marka kırıcı, Hilti marka kırıcı, Makita marka iki adet spiral, Hilti marka çivi tabancası, markası meçhul hava komprosörü, General marka mikrodalga fırını çaldıklarını yineledi.

Karagil, yine aynı şantiyede bulunan Naim Karasalih’e ait ambara giren zanlıların, ambarın kapısında bulunan asma kilidi sert bir cisimle kasten ve kanunsuzca hasara uğratıp, içeri girdiklerini anlattı.

Karagil, zanlıların konu ambardan ise, Honda marka jeneratör, Topcon marka arazi ölçüm cihazı, toplam 400 litre mazot ve 5 adet aküyü sirkat ettiklerini kaydetti.

Olayda çalınan eşyaların neredeyse tamamının zanlıların tasarrufunda bulunduğuna vurgu yapan Karagil, tahkikatın tamamlandığını belirtti.

Karagil, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, ikişer kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER