banner6

Emekçi kadınların sesi olacağım

banner37

​​​​​​​ YDP Lefkoşa Milletvekili Adayı Zeynep Sinem Keser, hayat pahalılığı ve sağlık tehditlerine ‘dur’ demek ve halkın refah içerisinde yaşamasını sağlamak için aday olduğunu söyledi:

Emekçi kadınların sesi olacağım
banner151 banner143

Ali ÇATAL

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Lefkoşa Milletvekili Adayı Zeynep Sinem Keser, siyasete oğlu ve doğacak nice masum çocuk için girdiğini söyledi.

“Torunlarımıza güzel bir gelecek bırakabilmeyi, yapılabilecek en iyi şey olarak düşünüyorum” diyen Keser, halkın şu anda mutsuz, ekonominin de berbat olmasının yanı sıra hayat pahalılığı ile sağlık tehditlerinin de ciddi problemlere neden olduğunu belirtti.

YDP olarak ‘üçün beşin hesabını yapıp’ halkın refah içerisinde kalkınmasını istediklerini vurgulayan Keser, YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın yolundan giderek bu sorunlara ‘dur’ demek istediklerini kaydetti.

“Kendi evladım da dahil bütün evlatlarımızın geleceği olalım istiyoruz. Kadınlarımıza kendi parasını kendisinin kazanmasının ne kadar önemli olduğunu anlatmak, emekçi kadınların da sesi olmak istiyoruz. Bu yüzden bu partideyim ve bu yüzden adayım” ifadelerini kullanan Keser, seçildiği takdirde ilk iş olarak ise ekonomi için mevcut çözüm seçeneklerini parti içerisinde masaya yatırtacağını söyledi.

Keser, “Esnaf kardeşlerimizin sesi olabilmek adına özellikle kadın girişimci arkadaşlarımızla bazı çalışmalarımız olacak” dedi; ada genelinde kendi ekmeğini kendi çıkartan kadın portföyünü bir üst seviyeye çıkarma doğrultusunda emek harcayacağını vurguladı.

Okumuş, donanımlı ama işsiz birçok gencimizin olduğuna dikkat çeken Keser, gençler için kariyer bazında gerekirse kendi işletmesinde bire bir kurs vermeyi işi en ince ayrıntısına kadar öğretmeyi planladığını söyledi.

Hızlı bir tempo içerisinde ilerlediklerini söyleyen Keser, “Halkın bana ilgisi gün geçtikçe artıyor. Siyasete güzel bir adım attığımı düşünüp bana destek oluyorlar” dedi.

“Hor görülen kadın imajını sileceğim”

Zeynep Sinem Keser, “Kadınların sesi olabilmeyi çok istiyorum. Yardıma muhtaç insanlara yardım etmek, her zaman yaptığım ve toplumun da yapması gereken bir görevdir” dedi. Keser, işbirliği içerisinde olduğu yardım derneklerinde yardıma muhtaç kişilere sunulan fırsatlardan yararlanılması konusunda da bazı çalışmalar tasarladığını söyledi.

Keser, cinsiyet eşitliği konusunda da çalışacağını çünkü toplumda ‘hor görülen’ bir kadın imajı olduğunu ve bu imajı silebilmek, bu algıyı da değiştirebilmek adına elinden gelenin fazlasını yapabileceğine emin olduğunu da kaydetti. Keser, “Eğer bu algıyı değiştirirsek taşlar yerine oturur, eşitlik de kısa süre de sağlanır” şeklinde konuştu.

Seçim bölgesi Lefkoşa’nın sorunlarının oldukça fazla olduğunu zira ‘sabit fikirli’ insan sayısının, başkentte diğer bölgelere nazaran yüksek seyrettiğini söyleyen Keser, “Çoğu kişi sandığa gitmemeyi düşünüyor. Kaldı ki çok haklılar çünkü şu andaki sistem partisi maalesef kötü izlenimler bıraktı ve insanlar da kararsız kalıp vatandaşlık görevlerini yerine getirmekten korkuyor. Halkı küstürdüler” dedi.

Keser, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Gençlerimizin önü kesiliyor. Benim gibi genç kadın girişimci arkadaşlarımızın da hakları yeniyor. Bırakın da artık yenilik gelsin. İzin verin de sizin için çalışalım. Çocuklarımıza ve torunlarımıza güzel bir gelecek bırakalım.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104