Emekçiler yoktu başkent bomboştu

banner37

Bakanlığın, ‘bütün işçi ve emekçilerin 1 Mayıs’ta çalışmaması’ çağrısı hayat buldu, başkentin sokaklarında hayat durdu

Emekçiler yoktu başkent bomboştu
banner99

Ali ÇATAL

banner134

Erol KANLIADA

   İşçi sınıfının ve emekçi kitlelerin uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs, Kuzey Kıbrıs’ta bu yıl farklı bir uygulamaya sahne oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in öncülüğünde hayata geçirilen ve bütün emekçilerin İşçi Bayramı’nda çalıştırılmamalarına olanak sağlayan eylem sayesinde benzin istasyonlarında ve marketlerde çalışan emekçiler de dahil olmak üzere, ülke çalışma yaşamının ‘aile işletmeleri’ harici hiçbir unsuru iş başı yapmadı.

   Kamu emekçilerinin yanı sıra özel sektörde çalışan emekçilerin ve aile işletmeleri hariç market personelinin de işe gitmemesi nedeniyle, başkent Lefkoşa’nın sokakları boş kaldı. Metropol yolu, Metehan; Yenikent ve Girne Kapısı gibi, ülkenin ‘24 saat yaşayan’ yerlerinde dahi araç ve insan trafiği gözlenmezken; yurdun diğer bölgeleriyse adeta ‘hayalet şehri’ andırdı.

   Yoldan tek tük geçen araçlar ve kapalı benzin istasyonlarına girmeye çalışan Güney Kıbrıs plakalı araçlar hariç, ana arterler de dahil Lefkoşa’da trafiğin ‘bir anda’ yok olduğu gözlemlenirken, başkentin haftanın her günü ‘adım atılmayacak derecede dolu’ sokakları da en tenha günlerinden birini yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75