Emirnameyi kötüleyen bildiri tepki çekti

banner37

Mağusa’da bir süreden bu yana Gazimağusa-Yeniboğaziçi-İskele Emirnamesi’ni karalayan, imzasız bildiriler dağıtılıyor

Emirnameyi kötüleyen bildiri tepki çekti
banner99

Ahmet İLKTAÇ


   Mağusa’da ve yakın bölgelerde bir süreden bu yana gerek kapıların altından atılan gerekse de farklı noktalarda dağıtılan imzasız ancak Gazimağusa-Yeniboğaziçi- İskele Emirnamesi’ni kötüleyen bildiriler tepkilere neden oldu.
   Bazı vatandaşların sosyal medya hesaplarından bu bildirilerle ilgili bilgi almaya çalıştığı gözlemlendi. Bildirilerle ilgili olarak eski Başbakan Ferdi Sabit Soyer, sosyal paylaşım sitesi twitter’dan imzası olmayan bu bildirilerin art niyetli olduğunu söyledi.
   Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu da bildiride yer alanların hepsinin de yalan olduğunu bildirdi.
 

Refikoğlu: Şimdi arazi mafyası para kazanıyor


   Gazetemiz KIBRIS’a konuyla ilgili konuşan Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu, söz konusu bildirilerde yer alan her şeyin hepsinin yalan olduğunu söyledi.
   Merter Refikoğlu, çıkarılacak emirnamenin İmar Planı’nın daha sağlıklı olması için çıkarılmak istendiğini kaydetti.
   Bu şekilde arazi ve ev fiyatlarının planlı bir şehirde daha sağlıklı olduğunu belirten Refikoğlu, şimdi arazi mafyasının para kazandığını, emirnameden sonra gelecek bir imar planı ile halkın kazanacağını dile getirdi.
   Merter Refikoğlu; “Yüksek yüksek apartmanlar yapılınca halka nasıl bir istihdam sağlanıyormuş ki şimdi sağlanmayacak?” diye sordu. Refikoğlu, bildirinin imzasız oluşuna da dikkat çekerek bildirinin imzasız olmasının içinde yazanların yalan olduğunu gösterdiğini sözlerine ekledi.
 

Soyer: Kendini gizleyen art niyetlidir


   Eski Başbakan Ferdi Sabit Soyer ise Twitter’dan yaptığı paylaşımda şöyle yazdı:

“Mağusa’da tüm bölgede kuşe kâğıda basılı bildiriler dağıtılıyor. Çocuklarımız tehlikede, emlakların değeri yok oluyor, hayır de pankartını hazırla gel, diyorlar. Emirnameye hayır diyorlar. Ama ne bildirinin altında imza, ne kuruluş ismi. İllegal. Kendini gizleyen art niyetlidir”.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108

erotik shoperotic shop