banner6

Emniyet kemeri takmıyoruz ve ceple konuşmaya devam ediyoruz!

banner37

Gazimağusa Trafik Şube ekiplerinin önceki gün yaptığı kontrollerde, kurallara uymayan 231 araç sürücüsü rapor edildi

Emniyet kemeri takmıyoruz ve ceple konuşmaya devam ediyoruz!
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Trafik Şube ekiplerinin önceki gün yaklaşık 600 araçta yaptığı kontrollerde çeşitli suçlardan 231 araç sürücüne ceza kesildi.

Kontroller sonucunda sadece bir günde ve ülkenin sadece bir kentinde ortaya çıkan rakamların çok ürkütücü boyutta olduğu belirtildi.

Yapılan kontrollerde özellikle de kazaların ölümle neticelenmesinde en önemli nedenler arasında gösterilen, emniyet kemersiz araç kullananların çokluğu dikkat çekti.

Kontrollerde emniyet kemersiz seyahat eden 87 sürücüye ceza kesildi. Rapor edilen sürücülere yaklaşık 50 bin TL tutarında ceza kesildiği öğrenildi.

Yine kazaların en büyük nedenleri arasında gösterilen cep telefonu kullanımından dolayı da 26 sürücüye ceza kesildi. Aşırı süratli araç kullanan 21 sürücü de rapor edilirken, 3 kişi alkollü araç kullanmaktan, 4 kişi ehliyetsiz araç kullanmaktan, 2 kişi tehlikeli sürüşten ve 8 kişi de kasksız motosiklet kullanmaktan dolayı rapor edildi.

Gazimağusa Trafik Şube Amiri Başmüfettiş Hasan Aşçıoğlu, Devriyeler Birimi Amiri Müfettiş Muavini İsmail Yağız ve çok sayıda personelin katımlıyla yapılan kontroller, vatandaşlar arasında takdirle karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2017, 08:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104