banner6

En büyük pay eğitime ayrıldı

banner37

Bakanlar Kurulu, bazı bakanlıklar ile kurumların bütçelerinde yer alan ödeneklerin başka alanlara aktarılmasına yönelik bir dizi kararı Resmi Gazete’de yayımladı

En büyük pay eğitime ayrıldı
banner151

Bakanlar Kurulu, bazı bakanlıklar ile kurumların bütçelerinde yer alan bazı ödeneklerin “yetersiz kalan” başka alanlara aktarılmasına karar verdi.


Bakanlar Kurulu tarafından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ödenek aktarımları arasında bütçeleri yetersiz kalan olarak ifade edilen “Okul Bakım ve Onarımı Giderleri”, “Ağırlama, Tören, Fuar ve Organizasyon Giderleri”, “Kırtasiye Alımları”, “İlan Giderleri”, “Büro ve İşyeri Makine ve Teçhizat Alımları”, “Taşıt Bakım ve Onarım Giderleri” ve “Yiyecek Alımları” kalemlerine birçok faklı alandan 1 milyon 287 bin 891 TL aktarıldığı yer alıyor.


Ödenek aktarımları arasında en büyük pay Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı okulların bakım ve onarım giderlerine ayrıldı.


Buna göre sadece eğitime birçok farklı kalemden toplamda 1 milyon 123 bin TL aktarıldı.

İşte ödenek aktarmaları:

Okul yapım ve bakımına 1 milyon 123 bin TL aktarıldı


Bakanlar Kurulu, eğitim alanındaki birçok farklı kalemden “okul yapım, bakım ve onarımları” kalemine toplamda 1 milyon 123 bin 100 TL aktarılmasına yönelik karar üretti.


Karara göre, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın 2021 Mali Yılı Bütçesi’nde yer alan “Yurtiçi Staj ve Öğrenim Giderleri” kaleminden “Okul Bakım ve Onarımı Giderleri”ne 25 bin TL; “Okul Yapım Bakım ve Onarımları Projesi” kalemine de 200 bin TL olmak üzere toplamda 225 bin TL aktarıldı.


Ayrıca bakanlığın kendi bütçesinde yer alan “Müteahhitlik Hizmetleri” ödeneğinden “Okul Yapım Bakım ve Onarımları Projesi” kalemine 215 bin TL; “Okul Bakım ve Onarımı Giderleri” kalemine de 200 bin TL aktarıldı.


Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürlüğü’nün kendi bütçesinde yer alan “Müteahhitlik Hizmetleri” ödenek kaleminden “Okul Bakım ve Onarımı Giderleri” kalemine 200 bin TL; “Okullar İçin Masa Sandalye Yapımı ve Mevcutların Tamiri Projesi” kalemine 50 bin TL olmak üzere toplamda 250 bin TL aktarılmasına da karar verildi.


Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’nün bütçesinde yer alan “Müteahhitlik Hizmetleri” kaleminden ise 233 bin 100 TL Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürlüğü’nün bütçesinde yetersiz kalan “Okul Bakım ve Onarımı Giderleri” kalemine aktarıldı.


 

Tören giderlerine 3 bin 291 TL


 


Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürlüğü’nün 2021 Mali Yılı Bütçesi’nde yer alan “Yurtdışı Staj ve Öğrenim Giderleri” kaleminden bütçede yetersiz kalan “Ağırlama, Tören, Fuar ve Organizasyon Giderleri” kalemine 3 bin 291 TL aktarılmasına karar verildi.

PGM’den 66 bin TL’lik aktarım yapıldı


Polis Genel Müdürlüğü’nün (PGM) 2021 Mali Yılı Bütçesi’nde yer alan “Okul Bakım ve Onarım Giderleri” kaleminden yüzde 50’sinin üstü olan 66 bin TL’nin “Diğer Tüketim Mal ve Malzemesi Alımları” ödenek kalemine aktarılmasına karar verildi. 

Kırtasiye ve ilan giderlerine 6 bin TL


Bakanlar Kurulu, Başbakanlığa bağlı iki ayrı kalemden kırtasiye ve ilan giderlerine 6 bin TL aktarılmasına karar üretti.


Başbakanlığın “Ödül, İkramiye ve Benzeri Ödemeler” kaleminden 2 bin 445 TL’nin bütçede yetersiz kalan “Kırtasiye Alımları” kalemine; 3 bin 555 TL’nin ise “İlan Giderleri” kalemine aktarılmasına karar verildi.

Makine ve teçhizat alımına 10 bin 500 TL


Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın 2021 Mali Yılı Bütçesi altında yer alan “Yurtiçi Geçici Görev Yollukları” kalemi altında öngörülen ödenekten 10 bin 500 TL’nin yetersiz kalan “Büro ve İşyeri Makine ve Teçhizat Alımları” kalemine aktarılmasına karar verildi. 

Taşıt bakımına 9 bin TL


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2021 Mali Yılı Bütçesi’nde yer alan “Periyodik Yayın Alımları” kaleminden 7 bin TL; “İlan Giderleri” kaleminden de 2 bin TL olmak üzere toplam 9 bin TL’nin bütçede yetersiz kalan “Taşıt Bakım ve Onarım Giderleri” kalemine aktarıldı.

Bakanlar Kurulu Sekreterliği ödeneğinden 10 bin 100 TL yiyecek alımına aktarıldı


Bakanlar Kurulu, Başbakanlığa bağlı Bakanlar Kurulu Genel Sekreterliği’nin bütçesinden yiyecek alımına kalemine 10 bin 100 TL aktarılmasına karar verdi.


Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bakanlar Kurulu Genel Sekreterliği’nin 2021 Mali Yılı Bütçesi’nde yer alan “Büro ve İşyeri Makine ve Teçhizat Alımları” kaleminden 7 bin 800 TL, “Büro ve İşyeri Mal ve Malzeme Alımları” kaleminden 2 bin 300 TL olmak üzere toplam 10 bin 100 TL’nin ödeneği yetersiz kalan “Yiyecek Alımları” kalemine aktarıldı.

PGM’nin bütçesinden içecek alımına 10 bin TL


Polis Genel Müdürlüğü’nün 2021 Mali Yılı Bütçesi’nde yer alan “Güvenlik ve Savunmaya Yönelik Silah, Araç, Gereç ve Savaş Teçhizatı Alımları” kaleminin yüzde 50’sinin üstü olan 60 bin TL’nin iki farklı kaleme aktarılmasına karar verildi.


Karara göre, “Güvenlik ve Savunmaya Yönelik Silah, Araç, Gereç ve Savaş Teçhizatı Alımları” kaleminden “İçecek Alımları” kalemine 10 bin TL; “Diğer Özel Malzeme Alımları” kalemine 10 bin TL ve Temsil Giderleri” kalemine de 40 bin TL aktarıldı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110