banner6

En pahalı içkiyi çaldığı markete bir daha gidince yakalandı

banner37

En pahalı içkiyi çaldığı  markete bir daha  gidince yakalandı
banner150 banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir marketten 14 Şubat akşamı, 3 bin 200 TL değerindeki bir şişe alkollü içki sirkat eden A.B., 2 buçuk ay sonra aynı markete gidince yakayı ele verdi.

   Zanlı A.B. mahkemeye çıkarılarak tutuklandı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlı A.B.’nin “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.v Ergüleç, zanlının 14 Şubat 2022 tarihinde, saat 20.00 raddelerinde Lefkoşa’da Şht. Ecvet Yusuf Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini H.T.’nin yaptığı “Taşmar” isimli marketin içki reyonundaki raf üzerinde satışa sunulmuş olan 3 bin 200 TL değerindeki alkollü içkiyi çaldığını belirterek, işletme sahibinin 28

Şubat 2022 tarihinde polise mesele ile ilgili olarak şikayetçi olduğunu kaydetti.

   Aynı gün söz konusu marketin kamera görüntülerinin incelendiğini ve zanlının eşkalinin belirlendiğini dile getiren Ergüleç, zanlının 2 Mayıs 2022 tarihinde aynı markete gittiği sırada çalışanlar tarafından tespit edildiğini ve polise bilgi verildiğini ifade etti.

   Ergüleç, zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığına işaret ederek, zanlıya içkinin nerde olduğu sorulmasına rağmen bu konuda herhangi bir cevap alınamadığını, zanlının evinde yapılan aramada da herhangi bir emareye ulaşılamadığını vurguladı.

   Soruşturmanın devam ettiğini bildiren Ergüleç, alınması gereken ifadelerin ve aranmakta olan emarelerin söz konusu olduğunu anlattı.

   Ergüleç, zanlının serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunduğu üzerinde durarak, zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110