banner6

Enerji ve dinamizm isteyen yeni bir dönem başladı

banner37

Cumhuriyet Meclisi’ne ilk kez 2 vekil gönderme şansına sahip olan Lefke İlçesi’nde kazanan isimlerden biri olan CTP’li Şahiner, bölgenin sorunlarına dikkat çekti:

Enerji ve dinamizm isteyen yeni bir dönem başladı
banner99

Güren TİLKİ

İlk kez Cumhuriyet Meclisi’ne 2 vekil gönderme şansına sahip olan Lefke İlçesi’nde kazanan isimlerden biri Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden (CTP) Salahi Şahiner oldu. Şahiner, KIBRIS Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, bölgenin sorunlarına dikkat çekti.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra bir süre İstanbul’da çalışan 37 yaşındaki genç vekil, ülkemize döndükten sonra köyü olan Doğancı’da narenciye sektörüyle uğraşıyor.

Seçimlerin ardından oluşan yeni dönemden beklentilerini ve hedeflerini değerlendiren Şahiner, ülke genelinde olduğu gibi Lefke bölgesinde de üzerinde durulması gereken sorunlar bulunduğunu belirtti. Şahiner, enerji ve dinamizm isteyen yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.

Lefke’nin Cumhuriyet Meclisi’nde temsiliyet hakkı kazanmasının bölgenin sorunlarının direkt ve daha net dile getirilip hızlı şekilde çözümü için faydalı olacağını kaydeden Şahiner, ülkede vakit kaybetmeden yapılması gereken çok iş olduğuna işaret etti.

Şahiner, kamu sektöründeki hantallığın giderilmesi, e-devlet yapılanmasının hızlıca hayata geçirilmesi, çevre sorunlarının çözümü gibi konularda adım atılmasının önemine dikkati çekerek, özellikle Lefke’deki CMC sorununun yarım asırdır çözülemediğini ve bu konuda insan sağlığını gözeten çalışmalar yapılması gerektiğini kaydetti.

Lefke bölgesine temiz yatırımların yapılmasının takipçisi olacağını ifade eden Şahiner, bölgede eko-agro turizm teşviklerinin yapılması ile bölgeye nüfus akışı sağlanarak katma değerin artırılması yönündeki adımları desteklediğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 09:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104