banner6

Engelli bireylere uygun otel açılıyor

banner37

Tarihi değerleriyle ünlü Mağusa Suriçi’nde, Altun Tabya Otel, kentteki önemli bir eksikliği gidermek için bünyesinde çalışma başlattı.

Engelli bireylere uygun otel açılıyor
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Birçok farklı medeniyete ait tarihi değerlere sahip olan Mağusa Suriçi’nde faaliyet gösteren Altun Tabya Otel, turizme dönük önemli bir yatırıma daha imza atarak, tarihi kentte bir ilk olarak Hilmi Efendi Engelli Konağı’nı faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.

Engelli bireylerin rahatlıkla kullanabilecekleri şekilde inşası devam eden Hilmi Efendi Engelli Konağı’nın 2018 yılı Mart ayında hizmete açılması planlanıyor.

Hilmi Efendi Engelli Konağı’nın açılmasıyla birlikte, Mağusa Suriçi’nin de yayalaştırılarak engelli dostu bir yer olmasının sağlanması gerektiğine dikkat çekildi.

Altunsoy: Suriçi’nde böyle bir eksiklik var

Altun Tabya Otel Direktörü Berna Altunsoy, 2017 yılının son günlerini geriye bıraktıklarında otellerinin 1 buçuk yılını doldurduğunu söyledi.

Bu süreçte iyisiyle, kötüsüyle yenilenmeye devam ederek Gazimağusa için hizmete devam edeceklerini ifade eden Altunsoy, kültür turizmi için gelen misafirlerinin görüşleriyle Mağusa Suriçi’nde engelliler için otel ve Guest House eksikliğini gördüklerini kaydetti.

Altun Tabya Otel’in karşısına orijinali han mutfağı olan yapıyı, orijinaline sadık kalarak otel bünyesinde engelli

konağı yapmaya karar verdiklerini anlatan Altunsoy, 1800’lü yıllarda mahallenin tümü Hilmi Efendi Hanı iken eskiyi yaşatmak ve geleneği sürdürme adına Hilmi Efendi Engelli Konağı ve Balayı Suite’ni 2018 yılı Mart ayında hizmete sokmayı planladıklarını belirtti.

Berna Altunsoy, ümitlerinin, seçimler sonrası oluşacak hükümetin daha önceki politikacıların yaptığı hataları tekrarlamayarak, küçük işletmelere 5 yıldızlı oteller gibi destek vermesi olduğunu söyledi.

Hilmi Efendi Engelli Konağı’nda engellilerin rahatça tatil yapabilmeleri için tüm olanakların yer alacağını anlatan Altunsoy, konağa engelli bireyler için uyumlu 2 giriş yapılacağını ve her türlü konforun sağlanacağını ifade etti.

Berna Altunsoy, ümitlerinin, yaptıkları bu girişimin başka işletmelere ve Gazimağusa Belediyesi’ne örnek olması olduğunu ve tüm Mağusa Suriçi’nin yayalaştırılarak engelli dostu bir yer olmasının sağlanması olduğunu dile getirdi.

Başta Mağusa Suriçi’nin ve tüm Gazimağusa’da bisiklet yollarının yapılarak, kullanılabilir hale getirilmeleri gerektiğinin altını çizen Altunsoy, 2018 yılı Nisan ayından itibaren otellerinin İngiltere’nin en büyük bisiklet turu acentesiyle anlaşma yaptığını ve tüm dünyayı bisikletle gezen bu turun otellerinde misafir olacağını aktardı.

Berna Altunsoy, “tüm dünyadan gelen misafirlerimizin ortak düşünceleri Mağusa Suriçi kadar güzel bir yer görmedikleridir. Elimize böyle fırsatlar geçerken, ilgililere de bu konuda daha hassas ve yapıcı davranmaları konusunda çağrı yapmak isterim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2017, 11:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104