banner6

Enver Bahçeciler’in avukatı tahkikat memurunu sorgulayacak

banner37

King Autos, Özmerhan Group ve Opel Plaza’nın 2016 yılında eş zamanlı kundaklanması olayının “azmettiricisi” olarak tutuklanan Enver Bahçeciler’in ilk tahkikat duruşmasında şahadet veren tahkikat memuru 111 emare sundu

Enver Bahçeciler’in avukatı tahkikat memurunu sorgulayacak
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 19 Şubat 2016 yılında meydana gelen eş zamanlı üç kundaklama olayının “azmettiricisi” olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan ve Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde ilk tahkikat duruşmalarına başlanan Enver Bahçeciler’in aleyhindeki davanın tahkikat sorumlusu olan polis memuru Öjen Açıkada, şahadetini 111 emareyi mahkemeye sunup, tamamladı.


Açıklamada, Bahçeciler ile daha önce yargılanarak mahkûm olan kundakçılar arasında olay öncesinde gerçekleşen yoğun telefon trafiğini gösteren telefon dökümlerini de mahkemeye sundu.


Tahkikat memurunun verdiği şahadetle ilgili savunma tarafından sorgulanması için dava 16 Mart tarihine ertelendi.


Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, ön soruşturma (PI) duruşması kapsamında meselenin tahkikat memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.


Polis memuru Öjen Açıkada, tahkikat kapsamında Enver Bahçeciler ile daha önce yargılanarak mahkûm olan kundakçılar arasında gerçekleşen telefon görüşmelerine dikkat çekti.


Açıkada, söz konusu kişilerin onlarca sayfalık telefon dökümlerini, uzmanlık raporlarını, cezaevindeki telefon kayıtlarını, olay anını kaydeden kamera görüntüleri, alınan ifadeler, fotoğraf albümleri ve deney raporları vs içeren 111 emareyi mahkemeye sundu.


Bahçeciler’in avukatı Süleyman Dolmacı, çok sayıda telefon dökümü olduğunu ve tahkikat memurunun detaylı ve uzun bir şahadet verdiğini beyan edip, incelemek ve sorgulamaya hazırlanmak için davanın ertelenmesini talep etti.


Yargıç Hazal Hacımulla, davayı 16 Mart’a erteledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110