banner6

Erbaş “Acımız büyüktür…”

banner37

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Deprem bölgesinde yapılacak soruşturmaların yanı sıra özellikle Adıyaman’da yıkılan, evlatlarımıza mezar olan İsias Otel’in dava süreçlerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olarak yakından takipçisi olacağız.” dedi.

Erbaş “Acımız büyüktür…”
banner90
banner99

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremlere Adıyaman’da İsias Otel’de yakalanarak, hayatlarını kaybeden ‘Melekler Takımı’na başsağlığı diledi.

MHP’li vekil Erbaş, “Zincirleme facialar kapımızı çalmadan, doğal ve insani yıkımlar, hanemize dayanmadan, tüm tedbirlerimizi almalı, yaşadıklarımızdan ders çıkarmalıyız” ifadelerini kullandı.

“Acımız büyüktür…” açıklamasını yapan Erbaş, şöyle devam etti:

“Ruhumuz devasa bir hüzünle sarılmış ve sarsılmıştır. Hepimizin birimiz, birimizin hepimiz olacağı bir zamanın tam ortasındayız. İşte bu anlayışla yola çıkan Kıbrıs Türkü de sadece deprem sırasında değil deprem sonrası için de bir seferberlik başlatmıştır.”

‘Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu’na işaret eden Erbaş, “100’ün üzerinde TIR, yardım malzemeleri ile Türkiye’ye ulaşmıştır. Kıbrıs Türk halkı sadece yardım TIR’ları ile depremzedelerin yanında yer almadı, 4 bin 200 kişilik arama kurtarma ekibi ile deprem bölgelerindeki arama kurtarma çalışmalarına destek oldu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104