banner6

Ercan ile ilgili araştırma komitesi toplandı

banner37

Cumhuriyet Meclisi, Ercan Havaalanının İşletme Haklarının Hukuka ve Kamu Yararına Uygunluğunun Araştırılması Hakkındaki Meclis Araştırma Komitesi bugün saat 10.00’da UBP Milletvekili Ersin Tatar başkanlığında toplandı.

Ercan ile ilgili araştırma komitesi toplandı
banner8

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, toplantıda, araştırma konusunun değerlendirmesi ve davetlilerin dinlenmesi yapıldı.

banner134

Toplantıya, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı DP Milletvekili Hüseyin Avkıran Alanlı ve CTP Milletvekili Fazilet Özdenefe’nin katıldı.

İki tasarı komiteden geçti

Diğer yandan Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi gündemindeki iki yasa tasarısını görüşerek, oy birliğiyle kabul etti.

Meclis’ten verilen bilgiye göre, komite bugün, UBP Milletvekili İzlem Gürçağ  başkanlığında, saat 10.00’ da toplandı.

Komite gündeminde; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Arasında Tüketicilerin Korunması Konusunda İşbirliği Protokolü (Onay) Yasa Tasarısı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Ürün Güvenliği Konusunda İşbirliği Protokolü (Onay) Yasa Tasarısı’nı görüşerek oy birliği ile kabul etti.

Komite toplantısına, ilgili Bakanlıktan görevliler ve CTP Milletvekili Teberrüken Uluçay, DP Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu, CTP Milletvekili Asım Akansoy ve  UBP Milletvekili  Erdal Özcenk katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 12:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104