banner6

Ercan'a inemeyen üç uçak geri döndü

banner37

Ercan Havaalanı’nda önceki geceki yoğun sis nedeniyle gelen uçakların seferlerinde aksamalar yaşanırken, giden uçuşlarda herhangi bir aksama yaşanmadı

Ercan'a inemeyen  üç uçak geri döndü
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Ülkenin iç kesimlerinde yaşanan ve Ercan Havaalanı’nı önceki gece etkisi altına alan yoğun sis nedeniyle üç uçak Ercan’a iniş yapamazken gidişlerde herhangi bir rötar yaşanmadı.

Gece yarısı civarına uçuşlarda görüş mesafesinin güvenlik derecesinin altına düşmesine neden olan yoğun sis, üç uçuşun aksamasına neden oldu.

Adana Havalimanı’nda kalkan Pegasus Hava Yolları’na ait uçak yeniden Adana Havalimanı’na dönerken, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kalkan Türk Hava Yolarına ait uçak Konya, aynı alandan kalkan Pegasus uçağı ise Adana’ya dönmek sorunda kaldı.

Uçuşların aksaması nedeniyle mağdur olan yolcular dün tarifeli uçaklarla KKTC’ye ulaşabildi.

Yaşanan gecikmelerle ilgili Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Dairesi Haberleşme Amiri Naciye İlkman ve Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran birer açıklama yaptı.

İlkman, sis konusunda bir şey söylemenin mümkün olmadığını, zaman zaman yaşanan meteoroloji olayları nedeniyle bu tür aksaklıkların olabileceğini söyledi.

Sıcak hava soğuk havanın üzerine tırmanınca

Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran ise ülkede önceki akşam atmosferdeki ‘radyasyon sisi’nden dolayı yoğun sis görüldüğünü, bu sis olayının sıcak havanın soğuk hava üzerine tırmanmasının ardından meydana geldiğini söyledi.

Bu tür sis olaylarının her zaman yağış öncesi ve sonrasında yaşandığını anımsatan Buran, bugünlerde herhangi bir sis olayının yaşanmasının beklenmediğini belirterek radyasyon sisinin korkulacak bir şey olmadığını, insan sağlığına herhangi bir zararının bulunmadığını, aksine doğadaki bitkiler için hayati önem taşıdığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 08:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104