banner6

Ercan’da ‘paralı’ kontrol tartışması... Arıklı: Hızlı geçişten para talep etmek suçtur. Polis araştırıyor

banner37

Ercan Havaalanı’nda yolcuların polis kontrolünden geçerken, kuyrukta beklemek istemeyenler için ayrı bir kapı açıp buradan yapılacak hızlı geçişler için 436.50 TL talep edilmesine ilişkin konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, "Hızlı geçişten para talep etmek suçtur. Polis araştırıyor" dedi.

Ercan’da ‘paralı’ kontrol tartışması... Arıklı: Hızlı geçişten para talep etmek suçtur. Polis araştırıyor
banner150

banner150 banner150

KIBRIS ÖZEL

Ercan Havaalanı’nda yolcuların polis kontrolünden geçerken, kuyrukta beklemek istemeyenler için ayrı bir kapı açıp buradan yapılacak hızlı geçişler için 436.50 TL talep edilmesi sosyal medyaya yansıdı, olay büyük tepki çekti.

Vatandaşlar bu tip uygulamanın nasıl olduğunu sorgularken KIBRIS muhabiri Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’ya sordu.

Arıklı, böyle bir kapının ücret talep edilerek kullanılmasının yasal olmadığını ve konuyu polise intikal ettirdiklerini kaydetti. Arıklı, “polis araştırıyor” dedi.

Bakan Arıklı, her havaalanında bu tipo hızlı geçiş kapılarının olduğunu ancak bu kapıları kullanacak kişilerin de önceden belli olduğunu belirterek şu bilgiyi verdi:

“Burada bir suistimal görünüyor. Vatandaştan para alınıyor… Hızlı geçişin amacı bu değildir. CIP dediğimiz özel yolcuların hızlı geçebilecekleri bir uygulamadır bu ve havaalanlarında mevcuttur. Mesela Türk Hava Yoları’nın miles kartı sahibi business class uçan yolcular için kullandığı bir uygulamadır. Dünyanın bir çok havaalanında bu tip uygulamalar yapılır. Ama burada aldığımız bilgiye göre bu uygulamadan ücret alınıyor. Kuyruktakilere beklemek istemiyorsanız gelin ödeme yapın hızlı geçin gibi bir uygulama yapılıyor ki bu yasaktır. Polis araştırıyor”

Bu şekildeki uygulamanın suç olduğunu belirten Arıklı, “Polis araştırma yapıyor. Konu tam olarak ortaya çıksın gereği neyse yapılacaktır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Somer sami
Somer sami - 3 hafta Önce

Orda kanun disi bir islem olduysa orda calisan birkisim memurlar biliyordur derhal islerine son verilmeli devlet memuru herzaman icin durust dogru itimat edilir bir sahiz olmalidir

SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104