Erdoğan, 10 Temmuz'da KKTC'ye gelebilir

banner37

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11-12 Temmuz’da yapılacak NATO zirvesi öncesinde “seçim sonrası ilk ziyaret KKTC’ye” geleneğini bozmamak için adaya geliş tarihini değiştirdiği öğrenildi

banner87
Erdoğan, 10 Temmuz'da KKTC'ye gelebilir
banner90
banner8

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’ye 20 Temmuz’da yapması planlanan ziyaretinin 10 Temmuz’a alındığı iddia edildi.

Türkiye’deki seçim sonrası kazanan milletvekillerinin 7 Temmuz’da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise 8 Temmuz’da yemin edeceği şekilde bir takvim çalışması yapıldığı bildirildi.

Erdoğan’ın 8 Temmuz'da yemin ettikten sonra 9 Temmuz Pazartesi günü AK Parti grubunu toplayacağı, bu toplantıda da hem TBMM Başkan adayının hem de şu anda Başbakan Binali Yıldırım’ın yürüttüğü AK Parti Grup Başkanı'lığı görevine bir ismin seçileceği kaydedildi.

“İlk ziyaret KKTC’ye” geleneği bozulmayacak

Yemin töreninden sonra Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı NATO zirvesi bekliyor. Erdoğan 11-12 Temmuz’da Brüksel’deki NATO zirvesine katılacak.

Her seçim sonrası ilk yurt dışı ziyaretini KKTC’ye yapan Erdoğan’ın bu geleneğin bozulmaması için Brüksel’e gitmeden önce Kıbrıs’a gelebilmek için adayı ziyaret edeceği günün 10 Temmuz’a alındığı iddia edildi.

Erdoğan’ın KKTC ziyareti sonrası Bakü’ye geçebileceği öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75