Erdoğmuş'tan iyi haber: "Genç bir hastamızı solunum cihazından ayırdık"

banner37

Erdoğmuş'tan iyi haber: "Genç bir hastamızı solunum cihazından ayırdık"
banner99

Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Şefi Hüseyin Zafer Erdoğmuş, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören korona virüs vakalarının durumları ile ilgili bilgi verdi.

Erdoğmuş’un paylaşımı şöyle:

banner134
"Perdenin arkasında kalan ama aslında en önemli görevleri başaran gizli kahramanlarımız var bizim. İlk günden itibaren hayattaki tüm önceliklerini değiştirerek en öne mesleklerini koyan özveri ve cesaretle çalışarak karantina servisini kuran ve oraya güler yüzlerini ve umutlarını hediye eden baş taçlarımız, sorumlu hemşirelerimiz. Onlara sonsuz teşekkürler, onlar olmasa biz zaten başaramazdık. Bugün karantina servisinden güzel haberlerimiz var; solunum cihazına bağlı genç bir hastamızı solunum cihazından ayırdık fakat takibine yoğun bakımda devam ediyoruz, bu bizi çok mutlu eden bir gelişme.

Şu an hala solunum cihazına bağlı 2 hastamız var, onların da daha iyi olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Karantina servisinde 9, enfeksiyon hastalıkları servisinde ise 14 hastamız tedavi görüyor ve genel olarak durumları iyi.

Bugün çalışılan temaslı testleri var sonuçları henüz çıkmadı. Dün için sadece 1 vakamız pozitif çıkmıştı, onu da belirtmek istiyorum!

Umutluyuz. Bulutların arasından gözüken ışık hüzmesinin tüm ülkemize aydınlık olması için çalışıyoruz. Siz ne mi yapmalısınız? Lütfen evinizin keyfini çıkarmaya devam edin, ev; güven demektir."

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75