Erhürman: Adil paylaşmayı öğrenmekten başka yol yok

banner37

Erhürman: Adil paylaşmayı öğrenmekten başka yol yok
banner90
banner8

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, zenginlikleri adil biçimde paylaşmayı öğrenmekten başka yol yolmadığını belirtti.

Erhürman sosyal medya hesabından Doğu Akdeniz’deki gelişmelerle ilgili paylaşımında, tüm tarafların diyalog yoluyla, bu temelde ortak akılda buluşmasının zamanı olduğunu vurguladı.

banner134
Erhürman şunları kaydetti:

“Doğu Akdeniz'de sular ısınmaya devam ediyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron Türkiye'ye yaptırım çağrısı yapıyor. İlişkiler art arda gelen gelişmelerle daha da geriliyor. Oysa Doğu Akdeniz'de barışın sürekliliğinin sağlanması için atılabilecek en önemli adımın ne olduğu aslında herkesin malumu.

Kıbrıs sorununun siyasi eşitlik temelinde çözümü ve çözüme kadarki sürede adanın zenginlikleri konusunda Kıbrıslı Türklerin sadece geliri paylaşma hakkı değil, aynı zamanda söz hakkı sahibi olduğunun kabulü. Tüm tarafların diyalog yoluyla, bu temelde ortak akılda buluşmasının zamanıdır. Gerginlik kimseye kazandırmıyor. Bu ada da, zenginlikleri de hepimizin. Adil bir biçimde paylaşmayı öğrenmekten başka yol yok!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75