banner6

Erhürman: Bu yozlaşmış düzeni değiştireceğiz

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman,  Ulusal Birlik Partisi ve Demokrat Parti zihniyetinin ülkede yarattığı tahribatın boyutunun çok büyük olduğunu ileri sürerek, en kötüsünün de kendi iktidarları ve yozlaşmış sistemin devamı için halkın öz güvenin yıpratılmaya çalışılması olduğunu savundu.

Erhürman: Bu yozlaşmış düzeni değiştireceğiz
banner99

Erhürman, “Bu filmin sonunu halk belirleyecek. Yönetmen de, senarist de, oyuncu da bu halk olacak. Bu yozlaşmış düzeni değiştireceğiz. Evet bunu biz yapacağız. Çalışırız, yaparız” dedi. 

CTP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Erhürman Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Mağusa Genişletilmiş İlçe Meclisi toplantısına katıldı. 

Erhürman gecede yaptığı konuşmada, haysiyet, adalet, üretim ve hizmet için çalışacaklarını vurgulayarak, bu sistemin değişmesi gerektiğini, bunun gelecek kuşaklara borçları olduğunu, bunu ancak CTP’nin örgütlü gücünün ve kadrolarının başarabileceğini söyledi. 

CTP’nin yükseliş trendi içinde olduğunu, ancak bu trendin bundan sonra yaşanacaklara dair pek bir şey söylemediğini belirten Erhürman, “Çünkü esas unsur daha sahneye yeni çıkıyor. CTP bütün kadrolarıyla birbirine söz verdi. 1970’ten beri ilmik ilmik ördüğümüz örgütümüz, tabanımız, bu gemiyi yıllardır sırtında taşıyan karıncalarımız şimdi harekete geçiyor. Film şimdi başladı. Filmin sonu mutlu bitecek. Sadece partimiz için değil, Kıbrıs Türk halkının tamamı için iyi bitecek. Bu filmin yönetmeni de, senaristi de, oyuncuları da biz olacağız, halkımız olacak” dedi. 

“18 AYDA ÜLKEYİ TALAN ETTİLER” 

Halkın en temel kamu hizmetlerine ulaşma şansının kalmadığını ileri süren CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “UBP-DP’nin ülkede yarattığı zihniyet her yeri sardı. Kokuşmuşluk ve bu köhne yönetim anlayışı her yeri sardı. CTP’nin türlü ayak oyunlarıyla hükümetten uzaklaştırılmasının ardından, 18 ayda bu ülke geriye döndürülmesi son derece güç olan yaralar aldı” dedi. 

“18 aylık UBP-DP hükümetinin bu yozlaşmış sistemin şahikası olduğu” görüşünü dile getiren Erhürman şöyle konuştu: 

“Bu süreçte geçmişte hangi partiye oy vermiş olursa olsun her yurttaşımıza ulaşacağız, her yurttaşımıza dokunacağız ve herkese anlatacağız. Bu yozlaşmış düzen devam etsin diye, hiçbir çalışma yapmadan, büyük bir ciddiyetsizlikle her gün başka bir modeli, bir gün Monako modelini, bir gün Cebelitarık modelini ortaya atan, Kıbrıs Türk halkının itibarını her gün biraz daha zedeleyen sözüm ona milliyetçilerin maskesini düşüreceğiz.” 

Erhürman, bir günden bir güne bu halk dünyaya açılsın, daha kolay ihracat yapsın, kültürünü sanatını dünyaya tanıtsın, çocuklarımız uluslararası s por müsabakalarında yer alabilsin diye kılını kıpırdatmayanların sözde çözüm modelleriyle sadece kafaları karıştırmaya çalıştıklarını, aslında tek dertlerinin kendi çıkarlarının ve bu yozlaşmış sistemin aynen devam etmesi olduğunu savundu.

Erhürman, “Sadece kendilerini, ailelerini ve yakın çevrelerini düşünüyorlar, halkımızla birlikte onlara göstereceğiz ki Kıbrıs Türk halkı onlardan ibaret değildir. Bu halk adil ve eşit bir düzen istiyor.” dedi.

Erhürman konuşmasının sonunda her bir CTP’liye büyük görev düştüğünü ifade ederek, sarı karıncaların sadece parti için değil, tüm halk için gece gündüz çalışmasını istedi. ​

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 18:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104