Erhürman: CAS özel bir şirket

banner37

Ercan Havalimanı’nda yer hizmetleri veren CAS çalışanları, kime bağlı çalışacaklarına yönelik statülerinin belirlenmemesi ve 60 gündür maaş alamadıkları gerekçesiyle yine eylemde...

Erhürman: CAS özel bir şirket
banner90
banner99

Ceren ÖZBİL

12.21 - Eylemciler Başbakan'la görüştü

CAS emekçileri 12.00 sıralarında Başbakan Tufan Erhürman'la görüşmek için Başbakanlık'a girdi. Kabulde konuşan Başbakan Tufan Erhürman, CAS'ın özel bir şirket olduğu yönündeki savcılık görüşünü eylemcilere gösterdi. 

***

11:28 - Baygınlık geçirdi

banner134

Eylemcilerden biri sinir krizi geçirerek Başbakanlık kapısını tekmeledi. Eylemci ardından baygınlık geçirdi ve diğer eylemcilerin yardımıyla ağaçların altına götürüldü.

10.49 - CAS emekçileri bugün de eylemde

Ercan Havalimanı’nda yer hizmetleri veren Cyprus Airport Services (CAS) çalışanları, kime bağlı çalışacaklarına yönelik statülerinin belirlenmemesi ve 57 gündür maaş alamadıkları gerekçesiyle dün Ercan Havalimanı’nda bir kez daha eyleme gitti.

Eylem saat 10.00’da Başbakanlık önünde başladı. Yaklaşık 50-60 kişilik CAS emekçisi ellerinde "Atama Yaparken Devlet, Emekçiye Gelince Özel" pankartıyla, sloganlar atarak Başbakanlık önünde toplandı. Polis kuvvetleri Başbakanlık önünde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Eylemciler Başbakan Tufan Erhürman'la görüşmek için, Başbakan'ı dışarı davet ettiler. 

Ayrıntıları bildireceğiz...

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75