banner6

Erhürman: Düzen değişsin istiyorsanız adres CTP

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Dikmen Ocak Örgütü’nün önceki akşam düzenlediği, milletvekili adaylarının da katıldığı seçim ofisi açılışına katıldı. 

Erhürman: Düzen değişsin istiyorsanız adres CTP
banner90
banner99

CTP’den yapılan açıklamaya göre etkinlikte konuşan Erhürman, “Bu düzen değişsin istiyorsanız adres burada, adres CTP” dedi. 

CTP’nin sokakta kurulduğunu, sokakta büyüdüğünü, kırk yedi yıldır sokakta olduğunu kaydeden Erhürman, “Biz sokağın sesini dinleriz, başkalarının değil” ifadelerini kullandı. 

Ülkede oyunu bozabilecek tek partinin CTP olduğunu söyleyen Erhürman, “Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini karartmaya çalışanların oyunlarını bozabilecek tek güç vardır, o da CTP’dir. Bu ülkede düzen değişmesin diyenler CTP’nin önünü kesmeye çalışıyor. Ama yağma yok. Kıbrıs Türk halkı bu filmleri çok gördü, karnımız tok” dedi.

Partinin 47 yıllık birikimiyle, hatalarından ders alarak yoluna devam ettiğini belirten Genel Başkan Erhürman, CTP’nin 7 Ocak akşamı iktidara geleceğini ve hükümeti kuracağını söyledi. 

Koltuklara oturmak için değil düzeni değiştirmek için göreve geleceklerini, çok çalışıp başaracaklarını kaydeden Erhürman, “Biz halkımıza bir söz verdik. Bu sözü tutmadan bize uyku yok” dedi. 

UBP hükümetleri arasında en fazla yolsuzluğa, hukuksuzluğa karışan hükümetin Özgürgün Hükümeti olduğunu savunan Erhürman, “Yolsuzluğun, hukuksuzluğun, yalanın, talanın tavan yaptığı bir dönem yaşadık. Bunlar halkın gözü önünde yaşandı. Hiç kimse ben bunu bilmiyordum, görmedim, duymadım diyemez. Bu yüzden halkımıza güvenimiz sonsuz. Bu yapılanlar cezasız kalmayacak” dedi. 

Halkın artık üreten, adil bir sistem istediğini kaydeden Erhürman, bunun için halktan tam yetki istediklerini belirtti. 

Erhürman sözlerini şöyle tamamladı: 
“İstiyorsanız ki bu düzen değişsin, adres burada, adres CTP… Eğer bu ülkede adalet istiyorsanız, üretmek ve adil bölüşmek istiyorsanız, hak ettiğimiz kamu hizmetlerini almak istiyorsanız, bu ülke insanının, çocuklarımızın, torunlarımızın haysiyetli bir düzende yaşamasını istiyorsanız hazırlanın çok az kaldı! Bir ay sonra CTP iktidara geliyor”.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104