banner6

Erhürman, fiyat artışları ve hayat pahalılığı ile ilgili konuştu

banner37

Meclis Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, fiyat artışları ve hayat pahalılığı ile ilgili konuştu

Erhürman, fiyat artışları ve hayat pahalılığı ile ilgili konuştu
banner150

banner150

banner99

KIBRIS GAZETESİ CANLI AKTARIM 

Meclis Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, fiyat artışları ve hayat pahalılığı ile ilgili konuştu. 


“BU ASGARİ ÜCRETİ ÖDEMEKTE ZORLUK ÇEKİLİYOR”    
"Asgari ücret artıyor ve orta boy işletmelerin bu asgari ücreti ödemekte zorluk çekebileceği ve bunun sonucu olarak fiyatlarda artış, işçi durdurma, part-time gibi çalışma modellerinin ortaya çıkması ya da kayıt dışı çalışma yapılması gibi sonuçlar doğurabileceği söylendi. O dönemde, gerektiğinde sosyal sigortalar prim desteğinin değerlendirileceği belirtildi." 

“HAYATI UCUZLATIN…”

"İnsanlar şimdi şöyle diyor: Kamu veya özel çalışanlar olarak maaşlarımızı artırmayın, hayatı ucuzlatın. Maaşlarımızı her artırdığınızda, alım gücümüz daha önceki seviyeye hızla geri düşüyor."

“DESTEKLERİ SUNMANIZ ÖNEMLİDİR”
"Akaryakıt fiyatları dünyada yükselirse, senin fiyatlarını yükseltmenin bir şansı yoktur. Tüp gaz fiyatları yükselirse senin fiyatlarını yükseltmenin bir şansı yoktur. Hayatı ucuzlatma fikri kolay uygulanabilir bir fikir değildir. Ancak hayatı ucuzlatabileceğiniz noktalarda bir şey yapmanız gerekmektedir. Örneğin, personel maliyetleri nedeniyle yüksek fiyatların gerektiği iddiasını ortadan kaldırmak veya azaltmak için girişimler yapmanız gerekir. Eğer hayatın pahalılaşmasının nedeni olanların ödemeyi yapamayacak durumda olmaları ise, bu durumda sosyal sigortalar prim desteği veya diğer destekler sunmanız önemlidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104