banner6

Erhürman: Hangi bütçenin gider kalemlerinde bir şey yazmaz?

banner37

Erhürman: Hangi bütçenin gider kalemlerinde bir şey yazmaz?
banner90
banner99

KIBRIS GAZETESİ MECLİS ÖZEL

CTP Milletvekili Tufan Erhürman,meclis kürsüsünde söz aldı.

Oluşturulan kaynağın gider kalemlerine ilişkin eleştirilerde bulunan Erhürman, “Hangi bütçenin gider kalemlerinde bir şey yazmaz?” İfadelerine yer verdi. 

“HER KİM Kİ KAYIT ALTINDADIR VURUN SOPAYI”

Meclise gelen yasa önerisinin gider kalemlerinin harcama öngörülerinin olmamasını eleştiren Erhürman,

“Ne maliyenin geliri, ne herhangi bir tasarruf, ne katkıda gönüllülük ne de lüks vergi bu metnin içinde yok. Her kimki kayıt altındadır vurun sopayı. Kayıt katındaki herkesten kesinti yap sonra ben yaptım de. Şeffaflık; bakanlar kuruluna yetki vererek istediği yerden gelir elde etmek midir? Böyle bir yapı insanlar size güvenmiyorum derken, güven sağlar mı? Hangi bütçenin gider kalemlerinde hiçbir şey yazmaz? Hiçbir şey yazmıyor orada”

şeklinde konuştu.

“VİZE MESELESİNİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞU ÇOK NET”

Vize meselesine ilişkin yasa önerisinin geri çekilmesi hususunda konuşan Erhürman,

“Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği yasa önerisi nerededir? Vize meselesinin ne kadar önemli olduğu çok net olarak görüldükten sonra halen daha ısrar mı edeceksiniz? Bu yasa önerisini geri çekin”

şeklinde konuştu.

“O ÇOCUKLAR ENTEGRE OLMUYORLAR”


Ülkemizde artan yabancı öğrencilerle ilgili konuyu meclis kürsüsünde dile getiren Erhürman,

“Okullarda yabancı öğrenciler var ve bu öğrenciler arasında hiç Türkçe bilmeyen öğrenciler var. İranlı öğrencilerin de son dönemde arttığı bilgisi de geldi. Yeni kurslar alıyoruz dedi ama hiçbir şey olmadı. O çocuklara sa yazık 4-4.5 saat hiçbir şey anlamadıkları dile maruz kalıyorlar. Bu çocuklar İngilizce de bilmiyorlar. Bambaşka bir dil konuşuyorlar. O çocuklara kaybettiriyoruz, öbür çocuklara kaybettiriyoruz, öğretmene kaybettiriyoruz çünkü o çocuklar entegre olmuyorlar”

ifadelerine yer verdi.

 “BU MUDUR BİZİM ORMAN VARLIĞINI KORUMA ŞEKLİMİZ?”

Çam Keseböceğinin ormanlarımıza verdiği zararı dile getiren Erhürman,

“Son iki sene ilaçlama yapılmazken, neden bu senenin bütçesine konulmadı? İlgili arkadaşlarla da konuştum bu sene Kasım ve Aralıkta mutlaka ilaçlama yapılması gerekirdi denildi. Çam Keseböceğine ormanlarımızı kurban vermeye devam mı edeceğiz? Şu kadar ağaç ekildi denir ama ekilen ağaçları böcekler kemiriyor. Bu mudur bizim orman varlığını koruma şeklimiz?”

şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2023, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104