banner6

Erhürman: Kadrolu hemşire istihdamı için 9 aydır hiçbir hazırlık yapılmadı

banner37

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, kadrolu hemşire istihdamı konusunda 9 aydır hiçbir hazırlık yapılmamasını eleştirerek, Pandemi Hastanesi’nin devreye girmesi için yüz hemşireye ihtiyaç olduğunu söyledi; planlama ve yönetimin önemini vurguladı.

Erhürman: Kadrolu hemşire istihdamı için 9 aydır hiçbir hazırlık yapılmadı
banner151 banner143

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, "Pandemi Hastanesi Mart'tan beri konuşuluyor. Muhalefet olarak kadrolu hemşire istihdamını her durumda destekleyeceğimizi defalarca açıklamış olmamıza karşın 9 ay içinde bu konuda hiçbir hazırlık yapılmadı" dedi

Erhürman paylaşımında şunları aktardı:

“Sn. Pilli'nin Meclis'te verdiği rakamlara göre Mart'tan bu yana pandemi dolayısıyla 200'ün üzerinde ‘mevsimlik işçi’ istihdamı yapıldı. Hemşireler de ‘mevsimlik’ statüsünde istihdam edildi. Pandemi Hastanesi Mart'tan beri konuşuluyor. Muhalefet olarak kadrolu hemşire istihdamını her durumda destekleyeceğimizi defalarca açıklamış olmamıza karşın 9 ay içinde bu konuda hiçbir hazırlık yapılmadı. Sonuç: Şu anda Pandemi Hastanesi'nin devreye girebilmesi için yüz civarında hemşireye ihtiyaç var. İşte planlama ve yönetim” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 21:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104