banner6

Erhürman: KKTC vatandaşlarının maçı izleyememesi mümkün değildir!

banner37

Bu akşam oynanacak olan Fenerbahçe AEK Larnaka maçına KKTC vatandaşlarının girememesi, anamuhalefet lideri Tufan Erhurman tarafından yorumlandı. Kabul edilmesi mümkün değil diyen Erhürman, bu akşam maçı izlemek isteyen KKTC vatandaşlarının geçen hafta Omonia-United maçını tribünde izlediklerini hatırlattı.

Erhürman: KKTC vatandaşlarının maçı izleyememesi mümkün değildir!
banner99

Gözler bu akşam oynanacak olan Fenerbahçe AEK Larnaka maçına çevrildi. Çevrildi çevrilmesine de maçı tribünden izlemek isteyen KKTCli taraftarların hevesi kursağında kaldı. Çünkü Güney Kıbrıs her zamanki bildik tavrını sergiledi. KKTC vatandaşları maçı izleyemeyecek.

Konuyla ilgli açıklama yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, KKTC vatandaşlarının bu akşamki maça girişinin engellenmesini değerlendirdi, tavrı net eleştirdi.

Erhürman'ın sosyal medyadan konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Bize ulaşan bilgiler, normal şartlarda güneye geçme hakkı olan, hatta istemeleri halinde bugün de geçebilecek olan bazı KKTC vatandaşlarının bu akşamki maça girişinin engellendiği yönünde. Üstelik aynı kişilerden bazıları geçen hafta oynanan Omonia-United maçını tribünden izleyebilmişken!

Bu, hiçbir teknik ayrıntıyla açıklanamayacak bir ayrımcılıktır ve kabul edilmesi mümkün değildir!

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2022, 15:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104