Erhürman sağlıkta örgütlü 4 sendika ile biraraya geldi

banner37

Erhürman sağlıkta örgütlü 4 sendika ile biraraya geldi

Başbakan Tufan Erhürman bugün sağlıkta örgütlü 4 sendika ile Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde biraraya geldi ve ek mesaiye yeni düzenleme getiren kanun hükmünde kararnameyi görüştü .

Görüşme sonrasına BRT’ye konuşan Başbakan toplantının oldukça yapıcı geçtiğini söyleyerek, görüşmelerin devam edeceğini kaydetti.

Başbakanın yarınki görüşmesi ise GÜÇ-SEN’le.

Başbakan Erhürman’a ziyareti sırasında Sağlık Bakanı Filiz Besim de eşlik etti.

Erhürman Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde bazı bölümleri de ziyaret ederek, hastalar ve hemşirelerle sohbet etti.

Başbakan Tufan Erhürman daha sonra, kamuda ek mesaiye yeni düzenleme getiren kanun hükümünde kararnameyi görüşmek üzere sağlıkta örgütlü 4 sendika ile biraraya geldi.

Sağlık Bakanı Filiz Besim’in yanısıra, Lefkoşa Dr Burhan Naltbantolu devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Dizdarlı’nın da hazır bulunduğu toplantıya, KTAMS, KAMU-SEN, TIP-İŞ ve Hemşireler ve Ebeler Sendikası’ndan yetkililer katıldı.

Lefkoşa Dr burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yer alan toplantı saat 14.00’de başladı ve yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

Başbakan Erhürman toplantı sonrası BRT’ye açıklamalarda bulunarak, toplantının oldukça yapıcı geçtiğini kaydetti.

Erhürman , “ek mesailerle ilgili kanun hükmünde kararname üzerinden yaşadığımız sorunlar konusunu etraflıca bir kez daha tartışma fırsatı bulduk. Ş u an itibariyle söyleyebileceğim yapıcı bir toplantı olduğu. Bunun üzerinden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Erhürman ek meailerle ilgili sorunu görüşmek üzere yarın ayrıca Gümrük Çalışanları Senkikası ile de biraraya geleceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER