banner6

Erhürman: Şişirdikleri enflasyon sayesinde yoksullaşma hızla devam ediyor

banner37

Erhürman: Şişirdikleri enflasyon sayesinde yoksullaşma hızla devam ediyor
banner150 banner151 banner143

Cumhuriyeti Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Erhürman açıklamasında, hükümet yetkililerinin ‘aldıkları akla aykırı kararlarla’ ve ‘almadıkları akla uygun kararlarla’ daha da şişirdikleri enflasyon sayesinde yoksullaşmanın hızla devam ettiğini belirtti.

Erhürman’ın açıklamasının tam metni şu şekilde:

"İstikrar"lı Demokratik ve Ekonomik Yoksullaşma!

Arkadaşlar hükumet kurdu, 15 gün sonra bakan değişti, Bir tane daha değiştirmek istedi, değiştiremedi, 59'uncu günde istifa etti. Sonra yine kurdu, küçük ortaklar hükumet programı okunduktan sonra ayrı bir 100 günlük hükumet programı sundu, hükumet bir daha istifa etti. Şimdi, müdahaleyi kendileri açıkça dillendirmelerine karşın, sözde bunu örtecek, ekstradan, hiçbiri ipe sapa gelmeyen gerekçeler uydurarak parti başkanı dışında bir başbakanla bir hükumet daha kurmaya hazırlanıyorlar.

Arkadaşlar bilmediğimiz bir dünyada "büyük bir sorumluluk ve ciddiyetle" bu işlerle uğraşırken, o sırada KKTC'de yıllık enflasyon resmi rakamlarla % 88.81, yıllık gıda enflasyonu yine resmi rakamlarla % 105.23. Aldıkları akla aykırı kararlarla ve almadıkları akla uygun kararlarla daha da şişirdikleri enflasyon sayesinde yoksullaşma hızla devam ediyor.

Ve arkadaşlar bugüne kadar sağladıkları "istikrar"ı bir kez de meşru olmadığını kendilerinin de, halkın tamamının da bildiği, "yepizyeni" bir hükumetle devam ettirmeye hazırlanıyorlar. Durum bu! Pazartesi bu halk haftaya bu "istikrar"lı demokratik ve ekonomik yoksullaşma noktasından başlayacak!”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110