banner6

Erhürman: Statüko duvarını bu kez yıkıp geçeceğiz

banner37

Anamuhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkede yaratılan statüko duvarından eksilen her bir taşın altında CTP’lilerin ödediği ağır bedellerin, terin, emeğin bulunduğuna işaret ederek, şimdi “son bir hissa diyerek” bu duvarı yıkıp geçeceklerini söyledi.

Erhürman: Statüko duvarını bu kez yıkıp geçeceğiz
banner151 banner143

Erhürman, CTP’lilerin bir kez daha tarihi bir görevi bulunduğunu ve bunun da UBP ve DP zihniyetini ortadan kaldırmak için halktan yetki istemek olduğunu kaydetti.

Tufan Erhürman dün akşam Lefke Genişletilmiş İlçe Meclisi toplantısında üyelerle bir araya geldi. Yeni dönem politikalarının paylaşıldığı toplantıda seçim sistemi hakkında da bilgi verildi.

UBP ve DP’nin korku içinde adaletsizce kamu arazisi, kredi, vatandaşlık dağıttığını savunan Erhürman, “18 ayda 11 binin üzerinde vatandaşlık dağıtarak seçmen yazdıklarını sanıyorlar. Çünkü sanıyorlar ki bu kişiler gidip onlara oy verecek. Yağma yok. Bu ülkede yaşayan herkes, doğum yeri, etnik kökeni ne olursa olsun sizin ne mal olduğunuzu yaşayarak öğrendi. Vatandaşlığı hakkıyla alanlar size tebaa olacak değil” dedi.

“KENDİLERİNİ UYARDIK, ‘İSTEDİĞİMİZİ YAPARIZ’ DEDİLER”

UBP-DP’nin hükümette olduğu 18 ayda açılmadık dava kalmadığını, hepsini de kazandıklarını hatırlatan Erhürman, “Kamu arazileri, askeri arazileri ve kamu binalarının verilişini; adaletsizce yapılan istihdamları, ülkeye bir günlüğüne gelen turistlere verilen vatandaşlıkları herkes gördü” ifadesini kullandı.

Hükümeti defalarca uyardıklarını ancak hükümet edenlerin, “istediğimizi yaparız, devlet de biziz, halkın sahibi de biziz, gözünüzün içine baka baka yapacağız, ne haliniz varsa görün” dediğini savunan Erhürman, “Bu sefer halk ne derse o olacak” dedi.

CTP’yi sırtlayacak olanın öncelikle karıncalar gibi çalışacak üyeleri ve tabanı olduğunu ifade eden Erhürman, halkın da desteğiyle bu geminin tam yol ileri denize açılacağını söyledi.

Erhürman şöyle devam etti:

“Bu sistemin ördüğü duvarda delikler açalım diye en ağır bedelleri 1970’ten beri biz ödedik ve daha fazlasını ödemeye de hazırız. Bu memlekette Annan Planı döneminde referandumda ‘evet’ çıktıysa ve Kıbrıslı Türkler dünyada itibar kazandıysa, sendikal haklar ileri gittiyse, hatta bütçe mecliste görüşülmeye başladıysa bunların altında halkımızla birlikte CTP’nin imzası var.

Özgürlük, demokrasi, barış, insan hakları, adalet adına atılmış bir adım varsa bunda halkımızla birlikte CTP’lilerin kanı, teri, emeği var. Her defasında bir taşı daha söktük bu statüko duvarından. Hatalarımız da oldu. Öz eleştirimizi yaptık, çıkarmamız gereken dersleri çıkardık. Şimdi daha güçlü, daha donanımlı yürüyoruz ve son bir hissa deyip bu duvarı yerle bir edeceğiz

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 19:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104