Erhürman: Ülkeyi 19 ayda talan ettiler

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, milletvekili adaylığı ön seçimi için toplanan kurultayda, “Bugün bir yola çıkıyoruz, bu yol sistemi değiştirmek için çıktığımız yoldur. Bu yol geleceğimizi çalanları evlerine göndereceğimiz yoldur. Bu yol müjdeli bir yoldur” dedi.

Erhürman: Ülkeyi 19 ayda talan ettiler
banner99

UBP-DP hükümetinin görevde olduğu son 19 ayda ülkeyi talan ettiğini, hukuksuz ve adil olmayan şekilde vatandaşlık ve arazi dağıtıldığını söyleyen Erhürman, hak, hukuk tanımayan bu hükümete açılan tüm davaların kazanıldığına işaret etti.

banner134

CTP bu sabah 7 Ocak’ta gerçekleştirilecek Erken Genel Seçimleri’ne katılacak milletvekili adaylarını belirlemek üzere YDÜ AKM’de kurultay yaptı. 

Adaylar tanıtıldı

CTP’den yapılan açıklamaya göre, CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın’ın açılış konuşmasıyla başlayan kurultay, divanın oluşturulmasıyla devam etti. 

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın üyelere hitap ettiği konuşmanın ardından adaylar sahneye çağrılarak, tanıtıldı. 

Kurultayda daha sonra oylamaya geçildi. Üyeler, akşam 21.00’e kadar devam etmesi beklenen oylamada, 53 aday arasından 40 adayı sırasıyla belirleyecek. 

Elektronik oy kullanma sistemi ile gerçekleştirilecek ön seçimde tüzük gereği yüzde 40 kadın kotası da uygulanıyor.

Üyelerin tüm ilçe aday adayları için oy kullanacağı seçimlerin sonuçlarının 21.30 sıralarında açıklanması bekleniyor.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman konuşmasına, “Bugün burada bir yola çıkmak için bulunuyoruz. Bu yol sistemi değiştirmek için çıktığımız yoldur. Bu yozlaşma, bu hukuksuzluk, bu adaletsizlik artık bitsin diye çıktığımız bir yoldur. Bu yol özellikle son 19 ayda bu sistemin en kötü örneğini sergileyenleri evlerine göndermek için çıktığımız yoldur. Bu yol müjdeli bir yoldur. Çocuklarımız için, torunlarımız için, geleceğimiz, halkımız, ülkemiz için çıktığımız bir yoldur. Bu yolu ancak biz yürüyebiliriz. İyi ki buradasınız” diyerek sözlerine başladı.

Erhürman, UBP-DP hükümetinin 19 ayda yapmadığını bırakmadığını, ülkeden çaldıklarını, halktan çaldıklarını, geleceğimizden çaldıklarını söyledi. Bugüne kadarki hiçbir UBP hükümetinin bile bu denli yolsuzluk, hukuksuzluk yapmadığını vurgulayan Erhürman, tarih boyunca hiçbir hükümet aleyhine açılmadığı kadar dava açıldığını ve hepsinin kazanıldığını hatırlattı.

“12 binin üzerinde vatandaşlık verdiler”

Tufan Erhürman şöyle konuştu: 

“12 binin üzerinde vatandaşlık verdiler. 2 bini bakanlar kurulu kararı ile gerekçesiz verildi. Seçime beş kala bin 500 kırsal kesim arazisi dağıtıldı. İnsanları, gençleri birbirine düşürdüler. Halkımızın adalet duygusunu alt üst ettiler. Evet bu seçim çok kritiktir. Halkımızın her bir bireyi olanı biteni duydu. Herkesin gözü önünde yaşandı 19 ay içinde yaşananlar. Bunları Meclis’te onlara söylediğimizde ‘yapacağız-edeceğiz’ demeye devam ettiler. Şimdi seçim günü geliyor. Bu 19 ayda yaşananları 5 sene daha yaşamak istemeyen halkımız onlara gereken cevabı 7 Ocak’ta sandıkta verecek”.  

“CTP’lileri birbirine düşüremezsiniz”

Birilerinin CTP’nin içini karıştırmak için yine harekete geçtiğini kaydeden Erhürman, kimi partililere milliyetçilik üzerinden, kimilerine solculuk üzerinden saldırıldığını ancak kimsenin amacına ulaşamayacağını söyledi. Erhürman, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Yağma yok! CTP 47 yıllık bir partidir, ağır bedeller ödemiş, çok iyi işler yapmış, hatalarından ise dersler almış bir partidir. CTP birliktir. CTP mücadeledir. CTP dayanışmadır. Bugüne kadar bölemediler, bugün böleriz diye uğraştılar ama yine beceremediler. Buradan hangi sonuç çıkarsa çıksın bütün aday adaylarımız seçim gününe kadar bizimle birlikte çalışma sözü verdi. Hiçbirimizin makam derdi yoktur; bizim hizmet derdimiz vardır. Yıllarca bu partiye hizmet vermiş ancak şimdi aday olmayan ama son güne kadar sokakta bizimle birlikte olacak arkadaşlarımız yollara düştüler bile. Biz böyle bir gelenekten geliyoruz işte. Gece gündüz demeden yollarda olacağız ve halkımızla birlikte bu yolu yürüyeceğiz”.  

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88