banner6

Erhürman: Üretkenliği ve yaratıcılığı destekleyeceğiz

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Kadın Örgütü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla “Üreten Kadınlar” isimli panel düzenledi.

Erhürman: Üretkenliği ve yaratıcılığı destekleyeceğiz
banner151

CTP’den yapılan açıklamaya göre, dün akşam Gönyeli Belediyesi’nin konferans salonunda, yer alan panelde Kıbrıs’ta üretim yaparak geçimini sağlayan kadın girişimciler  konuşma yaptı.

Panelde, üretmenin bir yaşam şekli olduğu, zorluklarına rağmen çabaladıktan sonra başarıya ulaşmanın mümkün olduğu belirtildi.

Kadınların emek sömürüsüne maruz kaldığı bu düzende üretim çarklarını kadınların çevireceği vurgulandı.

Panele, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, Kadın Örgütü Genel Başkanı Çelen Özkaynak, MYK üyeleri ve Kadın Örgütü yöneticileri de katıldı.

Panelde, The Cyprea Blogger’in kurucuları Ayşe Hacıarif ve Emine Uluçay, Penevet Cafe İşletmecisi Afet Değirmencioğlu, Mint Muse Çanta İşletmecisi Cemaliye Kasap, Ada Motif El Sanatları İşletmecisi Feride Demir ve Karacaoğlu Baf Sakızları İşletmecisi Sevgi Karacaoğlu konuşma yaptı.

Erhürman: Üretkenliği ve yaratıcılığı destekleyeceğiz

Panelde konuşan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kadın Örgütü’nün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bu paneli organize etmesinin çok yerinde ve anlamlı olduğunu söyledi.

Kadınların karşılaştıkları türlü engele karşın inançla ve kararlılıkla üretmeye devam etmelerinin son derece heyecan verici olduğunu kaydeden Erhürman, dün çok acı bir haber aldıklarını, üretken ve yaratıcı kadınların sembollerinden biri olan Kamran Aziz’i kaybettiklerini anımsattı.

Aziz’in Kıbrıs’ta yaratıcılığın, üretkenliğin bir sembolü olduğunun altını çizen Erhürman, onun anısını yaşatmak gerektiğini ifade etti.

Panelde dinleyip öğrendiklerini başka yerlerdeki kadınlara da aktaracaklarını vurgulayan Erhürman, üretkenliği ve yaratıcılığı ülke çapında artıracaklarını ve destekleyeceklerini söyledi. Erhürman, üreten kadınların erkek egemen kültürün her türlü engeline rağmen üretmeye devam edeceklerini kaydetti.

Özkaynak: ‘Emek en yüce değerdir’ ilkesiyle büyüdük

CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Çelen Özkaynak ise, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün kutlama değil anma günü olduğunu vurguladı. Konuşmasında 8 Mart’ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak ilan edilmesinin tarihçesini anlatan Özkaynak, çocukluklarından beri, ‘emek en yüce değerdir’ ilkesiyle büyüdüklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 17:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110