Erhürman’a tepki yağıyor

banner37

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın açıklamaları üzerinden olayı sosyal medya hesabından paylaşım yapan CTP Genel Başkanı Erhürman çizgiyi aşınca vatandaştan tepkiler gecikmedi

Erhürman’a tepki yağıyor
banner99

Financial Times Gazetesi’nden Ayla Jean Yackley tarafından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’la yapılan röportajın ardından, muhalefet yine atağa geçerek, ülke içerisindeki kutuplaşmayı tetikleyecek hamlelere imza attı.
 Ana muhalefet partisi CTP  Genel başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın açıklamalarını hedef alarak sosyal medya üzerinden kamuoyunun tepkisini çeken bir paylaşımda bulundu.

Erhürman paylaşımında, Cumhurbaşkanı’nın, Kıbrıslı Türklerin Müslüman ve Türk olması yönündeki açıklamalarını hedef alan paylaşımıyla Kıbrıs Türk halkının da büyük tepkisini çekti.

HİÇ BİR ŞEYİ PAYLAŞMADILAR

Özellikle tüm dünyayı esir alan pandemi koşullarında bile Kıbrıslı Türklerle virüsün tek silahı olarak kabul edilen aşıyı paylaşmayan, Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarının paylaşımı konusunda Anavatan Türkiye ile KKTC’yi yok sayan, Rumların bu tutumları ırkçılık olarak görülmezken Tatar’ın açıklamalarına sosyal medyadan açıklama yapan Erhürman’ın amacının ne olduğu ise akıllarda bir çok soru işaretini de beraberinde getirdi.

ELEŞTİRİLERE NEDEN OLDU

Vatandaş, Cumhurbaşkanı Tatar’ın Müslüman ve Türk olduğumuz yönünde yaptığı açıklamanın neresinin ırkçılık olduğu yönünde sorular sorarken, Erhürman’ın da böylesi hassas bir konuda provakasyon yapması büyük eleştiriye neden oldu. “Yıllardır değişmeyen Rum zihniyetinin gözler önünde olduğu, 50 yıldır masada çözüm için değil çözümsüzlük için direnen Rumların, pandemi, enerji ve siyasette yaptığı ırkçılık değil de nedir” diye soran vatandaş Erhürman’ın özellikle dış dünyada bizi temsil eden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı hedef alarak Rum zihniyetini destekler nitelikte açıklamalar yapmasının kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

banner134

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Sorunuyla ilgili sorulan soruya50 yıldır adayı birleştirme çabalarının sonuç vermediğini söyleyerek “gerçeklerle yüzleştiren bir değerlendirme” yapılması gerektiğinin altını çizmişti.  Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Tatar,  “Dünyanın burada iki farklı devlet olduğunu görmeleri gerekiyor. Bizi karma bir evliliğe itenler başarısız olacaktır. Onlar Yunan ve Hristiyan. Biz ise başka bir ırkız. Biz Türkçe konuşuyoruz, dinimiz İslam ve anavatanımız Türkiye” şeklinde yaptığı açıklamada Kıbrıslı Türklerin de varlığının tanınması ve haklarının teslim edilmesi için gereken adımların atılması yönünde bir açıklamada bulunmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75