Ermemiş ile Karal, tutuksuz yargılanacak

banner37

Girne’de 2017 yılında sattığı iki tarlayı daha sonra aynı belgelerle 2 farklı kişiye daha satan ve bu yolla toplamda 103 bin TL’yi sahtekârlıkla temin eden Musa Ermemiş ile suç ortağı Serkan Karal, teminatla serbest bırakıldı

Ermemiş ile Karal,  tutuksuz yargılanacak

Ahmet VAMIK

Esentepe bölgesinde 2017 yılının Mayıs ayında kendisine ait iki tarlayı M.I.’ya satan ve söz konusu tarlaların tapusunu M.I.’ya devreden Musa Ermemiş’in, tasarrufunda bulunan eski tapular aracılığı ile 2017 yılının Haziran ve Temmuz aylarında söz konusu tarlardan birisini 50 bin TL karşılığında Y.Y.’ye, diğer tarlayı ise 53 bin TL karşılığında A.K.’ye satış sözleşmesi karşılığında sattığının ortaya çıkması üzerine tutuklandı.

Zanlı aleyhine yürütülen soruşturma kapsamında Musa Ermemiş’in suç ortağı Serkan Karal’da tespit edilerek tutuklandı. Dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan iki zanlı, teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Teminatla serbest kaldılar

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Zanlılar Musa Ermemiş ve Serkan Karal’ın 2017 yılı içerisinde Girne’de meydana gelen “Evrak Sahteleme” ve “Sahtekârlıkla Para Temini” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlılar aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 2 kez ispat-ı vücut yapmaları ve KKTC vatandaşı 2’şer kişinin lehlerinde 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER